Vášeň, ktorá neutícha pred polnocou? Ako afrodiziakum použite bublinky

22.09.2017 09:48

Divoká a sladko opojná noc, ktorá sa skončí až nad ránom? Túžbu jeho, no aj vašu, podporia a neskôr neotupia bublinky. Sú na to vedecké dôkazy.

Mnohé príručky o sexuálnom živote a šťastí zaraďujú sekt medzi nápoje s afrodiziakálnymi účinkami. Ako afrodiziaká sa označujú všetky látky, ktoré zvyšujú chuť na sex, podnecujú sexuálnu aktivitu a zvýrazňujú prežívanie intímností. 

Odborníci aj niektoré výskumy potvrdzujú, že správne množstvo alkoholu pozitívne stimuluje sexuálne správanie človeka. A v prípade šumivých vín je podľa sexuológov účinok alkoholu na prejavy sexuality mimoriadne zvýraznený.

Bublinky zvyšujú šance

Toto tvrdenie stojí na vedeckých základoch. Bublinky urýchľujú vstrebávanie alkoholu, a tým i jeho pôsobenie. Sekt teda svojimi účinkami znižuje vzdialenosť medzi ľuďmi a vzájomná náklonnosť medzi mužom a ženou sa často mení v intímne zblíženie.

Preto, ak so svojim vyvoleným začnete večer otvorením fľaše kvalitného sektu, máte väčšiu šancu, že sa naplnia vaše romantické očakávania. S týmto lahodným nápojom môžete pritom vydržať až do rána.

Kvalitný sekt totiž možno konzumovať aj po celú noc. „Dobre to vedia napríklad skúsení hotelieri a s úspechom ho v lepších hoteloch podávajú dokonca už aj ako raňajkový aperitív,“ hovorí someliér Hubert J.E. Juraj Kordiak.

Buďte originálna a pritom na úrovni

Sekt ponúka mnohé možnosti servírovania. Skúste preto romantický večer viesť vo vlastnej, žensky jemnej a pritom premyslenej réžii.

Hudba, sviečky, bazén, šteklivá bielizeň...to už zažil každý. Buďte originálnejšia a predsa elegantne zvodná. Začnite v luxusnom štýle, ako v starých filmoch – na prípitok použite elegantné, štíhle poháriky a tomu prispôsobte i svoju večernú róbu.


Neskôr naplňte kvalitným podmanivým nápojom napríklad krištáľovo priezračnú misu. V štýle bowle ponúknite neformálnu spoločnú ochutnávku cez krátku slamku a užívajte si blízkosti a rodiacej sa intimity.

Pre romantickú noc, po ktorej oddych prichádza až so svitaním, odborníci jednoznačne odporúčajú Hubert de Luxe (má aj ružovú verziu). Ak sa rozhodnete pre bowle pri tradičnom postupe prípravy sú do ovocného mixu vhodné jahody, žltý melón, biele hrozno, no vyskúšajte aj ananás, broskyne, marhule, kivi a hrušku.

Sexuológovia: Majte mieru, inak to nebude fungovať

Samozrejme, kladné účinky sektu, ako aj alkoholu všeobecne, platia len v prípade užitia ich optimálneho množstva. A aj sexuológovia upozorňujú na to, že v pití netreba prekročiť vlastným organizmom tolerovanú mieru.

Pozitívny účinok na sexuálny život majú len malé dávky alkoholu. U každého je to individuálne, u väčšiny ľudí ide o dva až tri  poháriky alkoholického nápoja, u žien možno o pohárik menej.