Trofeje pre víťazov Tour de France od ŠKODA Design

16.07.2015 09:06

Exkluzívne krištáľové trofeje pre víťazov Tour de France

Nový dizajnový jazyk značky ŠKODA ponúka ostré hrany, trojrozmerné plochy, dynamické elegantné tvary a je emocionálnejší než kedykoľvek predtým. Túto ambíciu potvrdzujú aj krištáľové trofeje pre víťazov tohtoročnej Tour de France, navrhnuté dizajnérmi značky ŠKODA. Jedným z nich je aj slovenský dizajnér v službách českej automobilky Peter Olah. Trofeje pre víťazov ručne vyrobili českí umeleckí sklári.

Už po dvanástykrát je ŠKODA AUTO oficiálnym partnerom a dodávateľom oficiálneho automobilu Tour de France. „Sme hrdí na toto dlhoročné spojenie s najslávnejšími cyklistickými pretekmi na svete,“ hovorí šéfdizajnér značky ŠKODA Jozef Kabaň. „Cyklistika na najvyššej úrovni vyžaduje vášeň, zručnosť, vytrvalosť a precíznosť do posledného detailu. To je niečo, čím sa môžeme inšpirovať nielen pri práci, ale aj v živote.“


Rovnako ako v minulých rokoch, aj tento rok vytvorili dizajnéri zo ŠKODA Design trofeje pre víťazov žltého, zeleného, ​​bieleho a bodkovaného dresu. Okrem emocionálnych tvarov a jemnosti zaujmú 60 centimetrov vysoké a štyri kilogramy vážiace trofeje aj novou, veľmi efektnou povrchovou úpravou. Povrch zdobí takzvaný hviezdny prach (StarDust®): tisíce drobných kryštáľov, ktoré pokrývajú dynamické a elegantné sklenené teleso a zvýrazňujú jeho brilantný vzhľad. Pri príležitosti prvého sponzoringu zeleného dresu pre najlepšieho špurtéra spoločnosťou ŠKODA AUTO je aj trofej pre nositeľa zeleného dresu prvýkrát vyrobená zo zeleného skla.


Odovzdanie trofejí víťazom bude vyvrcholením tohtoročného rozsiahleho angažmánu spoločnosti ŠKODA AUTO v rámci Tour de France. Počas pretekov žiari predovšetkým nová ŠKODA Superb, ktorá ide na čele pelotónu ako oficiálny riaditeľský automobil. O dôstojné zastúpenie značky na cyklistických pretekoch okolo Francúzska sa navyše stará početná flotila automobilov ŠKODA. Pre potreby pretekov poskytla ŠKODA približne 250 sprievodných automobilov - najmä modely ŠKODA Octavia Combi a ŠKODA Superb. Automobilka okrem toho ponúka aj širokú paletu aktivít v elektronických médiách.

 

Cyklistika je jedným z pilierov sponzoringovej stratégie spoločnosti ŠKODA AUTO. Okrem Tour de France a pretekov okolo Španielska (Vuelta) automobilka podporuje aj ďalšie medzinárodné cyklistické preteky aj celý rad národných i medzinárodných akcií v oblasti masovej cyklistiky. Angažmán v oblasti cyklistiky je pripomienkou mimoriadneho vzťahu značky k bicyklom. Práve výrobou bicyklov, ktorú začali zakladatelia automobilky Václav Laurin a Václav Klement, odštartovala pred 120 rokmi úspešná história spoločnosti.

 

Na Slovensku je ŠKODA partnerom prestížnych cyklistických pretekov Okolo Slovenska a aj v tomto roku podporuje sériu najvýznamnejších pretekov horských bicyklov na Slovensku ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2015. ŠKODA AUTO Slovensko je hrdým partnerom Petra Velitsa, jedného z najúspešnejších cyklistov v histórii Slovenska, už šiesty rok. Od roku 2015 je taktiež novým partnerom najväčšej cyklistickej charitatívnej akcie na Slovensku - Cez Slovensko na bicykli za 5 dní.

 

 

Fotogaléria: Trofeje pre víťazov Tour de France od ŠKODA Design