Tradičná vôňa s liečivými účinkami

28.10.2020 22:54
Ako nám môže pomôcť 4711 Pravá kolínska voda
 
Starostlivo vyberaná zmes vysoko kvalitných prísad a éterických olejov, nielen skvelo vonia, ale naozaj bola pôvodne využívaná aj pre svoje liečivé účinky. Zloženie okrem iného obsahuje rozmarín, ktorý má dezinfekčné vlastnosti, rovnako ako upokojujúca ľevandula, ktorá uvoľňuje stres. Vyšší obsah alkoholu o ktorom je známe, že je dezinfekčným prostriedkom, taktiež prispieva k čistiacemu účinku kolínskej vody. Kolínska voda obsahuje 86% alkoholu – takže má obzvlášť osviežujúci a upokojujúci účinok na naše telá. Dokonale sa zmestia do vašej kabelky – napríklad do originálnej fľaštičky Molanus s obsahom 25 ml.
 
Goethe, Napoleon, Katarína Veľká patrili k fanúšikom tejto vône
 
Už viac ako 225 rokov je 4711 Pravá kolínska voda Eau de Cologne známa svojimi blahodarnými účinkami a osviežujúcim vonným zložením. Dokonca Goethe, Napoleon, Katarína Veľká patrili k fanúšikom tejto vône. Jej presné zloženie však dodnes zostáva zahalené rúškom tajomstva.
 
 
Výrobňu vône založil v roku 1792 Wilhelm Muelhens v Kolíne nad Rýnom v Glockengasse v dome so súpisným číslom 4711. Odtiaľto jeho „kolínska voda“ cestovala v kultovej fľaštičke Molanus ako suvenír do Francúzska a následne do celého sveta. Kolínska voda je teraz zastúpená vo viac ako 65 krajinách po celom svete – a ďalšie značky vôní, ako sú Tabac a Tosca, si tiež našli svoje miesto v portfóliu spoločnosti Mäurer & Wirtz.
 
Slávny dom 4711 z 18.storočia dodnes stojí – a pripomína nám, že vôňa môže písať históriu.
 
Vône sú dostupné v drogériách dm.
 
 

Fotogaléria: Tradičná vôňa s liečivými účinkami