Tipy štylistu: Ako pomôcť svojej postave a zostať trendy

22.05.2023 23:20

Vo výklade sa vám páči množstvo nových kúskov, no keď si ich vyskúšate, príde sklamanie. Dokonca sa vám možno zdá, že najnovšie trendy jednoducho nie sú pre vašu postavu. Opak je však pravdou. Podľa štylistov je aktuálna móda dostatočne rôznorodá, aby si v nej našiel svoje každý. Treba len vedieť, po čom siahnuť a ako z toho vyskladať lichotivý outfit.

 

Vitajte späť, kapsáče!

Cargo nohavice, alias kapsáče, si z 90-tok pamätá snáď každý. Túto jar a leto zažívajú veľký návrat a dvere svojej skrine im môžete otvoriť aj vy. Bez ohľadu na to, akú máte postavu.

„Vysoké dámy sa nemusia báť siahnuť aj po skrátených strihoch, zatiaľ čo tie nižšie by mali zostať pri plnej dĺžke – pomôže im opticky predĺžiť nohy. V kombinácii s platformami či opätkami tento efekt ešte väčšmi podporia. Čo sa týka strihu, širšie cargo nohavice pristanú najmä postave typu jablko, teda so zaoblenou časťou okolo brucha a pásu, alebo dámam s veľmi úzkymi bokmi. Tie, ktoré majú boky naopak oblejšie by mali zvoliť užší strih,“ radí štylista pre Aupark Bratislava Alexander Lindov.

 

 

No a s čím cargo nohavice kombinovať? Výborne sa hodia so skráteným topom, alebo zapravenou košeľou, pri ktorých sa vybalansuje voľný strih nohavíc. Ak máte ploché bruško a štíhly pás, lichotivé bude aj čiastočné predné zapravenie košele.

 

Krivky zaplavené jednou farbou

 

Plus size dámam (bez ohľadu na ich výšku) zvyčajne pristane, ak opticky predĺžia svoju siluetu. Možností, ako to dosiahnuť, je hneď niekoľko. Jedna z najefektívnejších a aktuálne veľmi trendy je siahnuť po monochróme – teda obliecť sa od hlavy až po päty do jednej farby. Pohrať sa môžete aj s kombináciou úzkych a širokých strihov, teda napríklad úzke nohavice a top doplniť oversized sakom či bundou.

 

„Veľmi dobrým spôsobom, ako si na oko predĺžiť postavu, je aj ukázať členky a zápästia – teda zvoliť top s trojštvrťovým rukávom a nohavice s členkovým strihom,“ dodáva štylista Alexander Lindov.

Ak si napriek radám (ktoré sú, samozrejme, všeobecné) pri zostavovaní trendy outfitu presne na vašu postavu neveríte, môžete využiť služby personálneho štylistu priamo pre seba. Členovia vernostného programu bratislavského Auparku to majú dvakrát ročne dokonca zadarmo.

 

Túto službu si pochvaľuje aj známa speváčka a ambasádorka nákupného centra Aupark Bratislava, Barbora Hazuchová. „ Rada sa vždy zverím do rúk štylistu, ktorý dokáže módnymi kúskami zvýrazniť moju osobnosť a najmä ženskosť. Osvieženie šatníka je niečo, čo mi ako žene vždy dodá novú energiu a sebavedomie. Vďaka štylistovi máte šancu spoznať sami seba z iného uhľa pohľadu a objaviť nové možnosti, “ odporúča Barbora Hazuchová.

 

Ako sa stať členom?                                                                       

 

Získať členstvo v Aupark Bratislava zaberie asi tri minúty. Stačí sa zaregistrovať, a to buď osobne na recepcii nákupného centra, alebo prostredníctvom online registračného formulára na www.aupark-bratislava.sk v sekcii Vernostná karta. Fyzickú kartu vám následne vydajú na recepcii, no využívať môžete aj jej elektronickú verziu v aplikácii Aupark, v ktorej nájdete aj všetky informácie o benefitoch Vernostného programu a zľavách, ktoré aktuálne prevádzky ponúkajú.

 

Ďalšie výhody

 

Členovia Vernostného programu Auparku majú okrem vyššie spomínanej služby personálneho štylistu možnosť parkovať hodinu naviac a bezplatne využiť šatne, ako aj prednostný vstup a VIP lounge na vybraných akciách. Samozrejme, neopomenuteľným plusom sú aj zľavy a výhody v mnohých obchodoch Auparku. Aktuálne ich viete využiť napríklad v predajniach Palmers, Tom Tailor, Fann Parfumérie, ale aj PC Expres či Benu Lekáreň.

Fotogaléria: Tipy štylistu: Ako pomôcť svojej postave a zostať trendy