Tipy na dokonalý letný styling

14.08.2022 18:36

ZAHVIEZDITE V PLATFORMÁCH!

 

To, že móda je organicky cyklická, je dnes už dávno známym faktom. No  za posledné roky vidíme rapídne stúpajúci trend, keď sa návrhári čoraz viac obzerajú späť do minulosti a inšpirujú históriou. Tento rok sa módne univerzum nostalgicky navracia k 90. rokom a k móde na prelome milénií. Čo to však znamená v praxi?

Ak patríte k verným fanúšikom módy a sledujete prehliadky svetovej módnej scény, nemohol vám ujsť návrat platforiem. Čím vyššie, tým lepšie, a čím infantilnejšie, tým viac trendy. Platformami sa to však nehemží len na prehliadkových mólach, ale ovládli aj ulice a šatníky módnych nadšencov. ,,Nenechajte sa zmýliť, platformy nie sú záležitosťou len mladších ročníkov či slečien nižšieho vzrastu. Pokiaľ sa pri ich stylingu budete držať istých pravidiel, pokojne môžu byť nosným prvkom mnohých elegantných a chic lookov,“ upozorňuje známy módny stylista Alex Lindov.

 

Kľúčom k ich úspešnému zladeniu je výber nohavíc, buď zakončených, alebo vykasaných do výšky členka. Pri ich výbere pamätajte na farbu topánok. Ak sa vám podarí zladiť rovnaký farebný odtieň  nohavíc a platforiem, vytvoríte tak ilúziu nekonečnej dĺžky nôh. K takémuto outfitu potom už len stačí zvoliť nerušivý top v neutrálnej farbe a v outfite ako z parížskeho týždňa módy môžete brázdiť ulice vášho mesta.

 

Ďalším trendom, ktorý má na svedomí móda na prelome tisícročí, sú Popoluškine črievičky, resp. sandálky na opätku, vykladané stovkami malých trblietavých kamienkov.

  ,,Sandálky sa nebojte doladiť napríklad aj k obyčajnému denimu. Biela hodvábna košeľa, k nej pár dobre padnúcich riflí a na nohách blink-blink topánočky, ktoré outfit uchránia pred všednosťou,“ radí Alex Lindov. Ak aj vy túžite po takýchto sandálkach, určite neodoláte širokej ponuke značky Steve Madden v Auparku.

 

KEĎ MONOCHRÓM NAHRADIL COLOUR BLOCKING

 

Pojem colour blocking v móde dominuje už celé desaťročia, ale v poslednom období sa  skloňuje najmä s nástupom Victorie Beckham, s ktorou je do dnešných dní silne spätý. V posledných rokoch sa v móde etabloval natoľko, že sa stal priam synonymom elegancie, štýlu a vkusu. Jeho panovaniu však odbil koniec s nástupom monochrómu. Už dlhšiu dobu viaceré svetové módne domy na runway prezentujú looky nesúce sa v znamení tón v tóne. Tak napríklad indigovo modré sako prekrýva blankytné šaty, kabelka v parížskej modrej visí na pleci a na nohách sa vynímajú azúrovo modré lodičky.

 

Inšpirujte sa čarom monochrómu aj vy a zaodejte sa do tónov farby vášmu srdcu blízkej. Napríklad si môžete vybrať overal v tónoch zelenej alebo tuniku inšpirovanú módou blízkeho východu ladenú do odtieňov oranžovej. Oba vyššie spomenuté, ako aj mnohé iné trendové a kvalitné kúsky za rozumnú cenu nájdete pod strechou obchodného domu Zara.

 

UVÄZNENÉ V SILUETE OVERSIZE

 

Trend žien odievajúcich sa do siluety oversize je stálicou, ktorá sa naprieč módnou históriou vracia, modifikuje a prispôsobuje sa konkrétnej ére, jej potrebám a trendom. Keby sme sa preniesli v čase do roku 1890, keď bol na striebornom plátne po prvýkrát predstavený dnes už kinematografický klenot Pretty Woman, tam by sme našli zdroj inšpirácie pre oversize siluetu dnešných dní. Ikonický moment, keď Julia Roberts opúšťa hotel v Beverly Hills v oversize saku a bermudách, bol suverénnym dôkazom toho, že žena odetá v kostýme á la pánsky oblek nielenže pôsobí elegantne a rafinovane, ale jej sexepíl sa priam zdvojnásobuje. Nehovoriac o benefite komfortu, ktorý tento outfit so sebou prináša a ktorý ocenia najmä všetky dámy a slečny, ktoré dôverne poznajú patálie nosenia šiat a sukní.

Zladený komplet blejzra a bermudových šortiek v žiarivých letných farbách môže byť skvelým sprievodcom aj počas vašich dní. Jednou z niekoľkých možností, ktoré Aupark na vystavanie takéhoto outfitu ponúka, je obľúbený obchod Bershka. Žlté bermudové krátke nohavice sú skvelou východiskovou základňou na vystavanie outfitu inšpirovaného Juliou Roberts. ,,Ak si netrúfate na objemné sako s plecnými vypchávkami, skvelou alternatívou môže byť napríklad voľná ľanová košeľa alebo blúzka s emblémom kvetín z módnej značky Zara,“ dodáva Alex Lindov. Košeľu či blúzku stačí zastrčiť do bermúd, môžete ešte pridať opasok, veľké slnečné okuliare a v trendy outfite sa budete cítiť ako hollywoodska hviezda.

 

Ak si aj napriek našim tipom nebudete vedieť poradiť s outfitom na akúkoľvek príležitosť, nezabúdajte, že v nákupnom centre Aupark majú každú stredu a štvrtok pripravenú bezplatnú službu nákupného poradcu a stylistu Alexa Lindova. Stačí sa stať členom vernostného programu Aupark a zaregistrovať sa na aupark-bratislava.sk.