Tieto blogerky vám ukážu, ako kombinovať farby

15.04.2019 15:24

S príchodom jari sa z ulíc vytrácajú čierne kabáty a pomaly sa napĺňajú najrôznejšími farbami. Odpútajte sa aj vy od stereotypu a rozžiarte svoj outfit farebnými kúskami! Neviete, ako na to? Vyspovedali sme za vás tri blogerky, ktoré nám prezradili, kde hľadajú svoje farebné inšpirácie a ako postupujú pri výbere oblečenia.

 

Energická žltá

Ten, kto sleduje Lenku zo stylemon.blog určite vie, že miluje akékoľvek farby a hlavne tú najjasnejšiu. A to nielen na jar, ale počas celého roka. Ako sama hovorí je to veľmi optimistický a „slniečkový“ odtieň, ktorý jej dodáva veľa energie a šťastia. Obklopuje sa ním nielen vo svojom šatníku, ale aj vo svojom príbytku. Lenka sa pri výbere farieb pravidlami veľmi neriadi. Pokojne skombinuje aj tri sýte odtiene naraz, pretože móda je hra a život je podľa nej príliš krátky na to, aby sme nosili len čiernu. Ak to aj občas teda s farbami preženie, vôbec jej to nevadí. Momentálne nosí najradšej trendové farebné kostýmy s tričkom a pohodlnými teniskami, pretože ak nemá dostatok času na premýšľanie, pri kostýme nemusí riešiť, či spolu ladí. A kde hľadá inšpirácie? „Na internete a sociálnych sieťach, ale aj vonku v prírode, či v uliciach mesta,“ hovorí.  

 

Farby prírody

 

Ak je pre Stylemon najtypickejšia žltá farba, pre blogerku a vizážistku Ivanu Stanclovú to budú určite odtiene ružovej. Jej Instagram priam žiari farebnými outfitmi, ktoré navyše rada prepája s aktuálnymi farbami prírody. A keďže za objektívom nastala jar, prirodzene teraz siaha po púdrových odtieňoch ružovej a mintovej farby. Pri výbere oblečenia je pre ňu dôležitý vnútorný pocit. Jej základné pravidlo znie: „cítiť sa v oblečení dobre“. Ak navyše lahodí jej oku, iné pravidlá nie sú podstatné. Ivka nám prezradila, že jej najobľúbenejšou kombináciou je ružová s tyrkysovou alebo oranžovou.
 

 

Denim na cestách

Veronika, známa ako @specialeditionlife, sa na svojom Instagrame zameriava na módu a cestovanie. Prezradila nám, že patrí k ženám, ktoré na jeseň inklinujú k zemitým odtieňom a potom s príchodom jari prirodzene presedlávajú na svieže farby. Toto obdobie sa jej najviac spája so sýtymi farbami ako žltá, zelená, oranžová, ale aj biela, či béžová a s pastelovými odtieňmi. Pri kombinácii farieb sa riadi dvomi základnými pravidlami. Po prvé – nespája sýte farby s pastelovými, a po druhé – vždy sa snaží kombinovať najviac dve výrazné farby, ktoré doplní základnými odtieňmi neutrálnych farieb alebo denimom.  Najradšej nosí farebné maxišaty s potlačou, ktoré kombinuje s teniskami, koženkovou alebo rifľovou bundou a crossbody kabelkou. Je to trendy a vydrží v tom bez problémov aj celý deň. A kde hľadá inšpiráciu pre svoje outfity? No predsa ako správna cestovateľka – na cestách. Občas však preskúma aj pinterest a street style fotky.

 

Aby farby skutočne ostali farbami...

Ruka v ruke s nosením obľúbených kúskov ide aj starostlivosť o oblečenie. Do spoločnosti rozhodne nepatria kúsky s vyblednutými farbami. Preto, ak si chcete byť istí, že oblečenie si zachová žiarivé farby, pozorne vyberajte vhodné pracie prostriedky. Špeciálny prací prostriedok  Perwoll Renew Advanced Effect Color  obsahuje formulu, ktorá je inšpirovaná technológiou vlasovej starostlivosti Fibrex. Bola špeciálne vyvinutá pre aktívnu starostlivosť o oblečenie – obnovuje farby a vlákna textílií. Obmedzuje vyblednutie farieb a zanechá intenzívne farby ako nové. Perwoll jednoducho módu miluje. Aj preto opäť nebude chýbať na mieste s najvyššou koncentráciou aktuálnych trendov - na jarných Bratislavských módnych dňoch (15.-16. apríl), kde sa návštevníci môžu dozvedieť ešte viac o starostlivosti o oblečenie v rámci atraktívnej Perwoll zóny.