Technológia napreduje: Designworks, dcérska spoločnosť BMW Group, spolupracuje na tvorbe nového smartfónu.

25.06.2016 16:52
Designworks, dcérska spoločnosť BMW Group pôsobiaca v oblasti dizajnu a poskytujúca portfólio kreatívnych konzultačných služieb, spolupracuje na tvorbe smartfónu AXON 7, ktorý sa má stať novou vlajkovou loďou značky ZTE.
Digitálny svet čoraz viac preniká do nášho každodenného života, čo so sebou prináša dopyt po dômyselných, integrujúcich zariadeniach. Pre mnohé spoločnosti však skutočné prepojenie reálneho a digitálneho sveta v ich produktoch naďalej zostáva veľkou výzvou. Oblasti integrácie dominujú telekomunikácie – priekopníkmi sa stali smartfóny. Prirodzeným krokom na ceste integrácie sa stala spolupráca divízie mobilných telefónov ZTE s Designworks, dcérskou spoločnosťou BMW Group orientovanou na dizajn a portfólia kreatívnych konzultačných služieb, na tvorbe smartfónu AXON 7, ktorý sa má stať novou vlajkovou loďou značky ZTE.
 
Najnovším trendom je plynulosť.
 
Inovácia si vyžaduje integráciu: obchodný úspech bude v budúcnosti do veľkej miery závisieť od schopnosti ponúknuť plne integrované riešenia. Designworks, ako dcérska spoločnosť BMW Group s bohatými skúsenosťami so spájaním rôznych odvetví, sa zameriava na tvorbu prémiových interakcií medzi informáciami, výrobkami a ľuďmi s kreatívnymi nápadmi. Presne o toto mala záujem ZTE, ktorá sa na Designworks obrátila so žiadosťou o návrh produktu a používateľského prostredia nového modelu AXON 7. Výsledkom je smartfón s vynikajúcim hardvérom aj informačným prostredím, spájajúci funkčnosť s umeleckým prevedením.
 
Dizajn modelu AXON 7: Emotívna ikona digitálneho sveta.
 
AXON 7 ponúka používateľom obrovské množstvo informácií v čistom, elegantnom a jednoduchom obale vytvorenom tak, aby poskytoval pôžitok aj na dotyk. Je tenučký, vkusný a veľmi dobre padne používateľovi do ruky i do vrecka. Vďaka svojmu zameraniu na ľudské aspekty používateľskej interakcie ponúka AXON vysoko intuitívne ovládanie, čo posúva technológiu opäť o krok vpred. Cez svoju prirodzenosť a príťažlivosti ľahko prenikne do povedomia používateľov, ktorí si tieto vlastnosti budú spájať so značkou ZTE.
 
K jedinečným črtám modelu AXON 7 patrí dvojitý reproduktor, zapracovaný do dizajnu v podobe dvoch mriežok po stranách telefónu. Keďže proces autentifikácie nebýva veľmi ergonomický, pracovníci Designworks ho optimalizovali v snahe zabrániť vypadnutiu telefónu z ruky. AXON 7 ponúka jednoduchú a intuitívnu autentifikáciu ukazovákom na zadnej strane smartfónu, kde prst prirodzene spočinie, keď používateľ vezme telefón do ruky. Priehlbina okolo snímača odtlačku prsta naviguje používateľa priamo k snímaču, takže nemusí prstom blúdiť a zamazať si objektív fotoaparátu vedľa neho.
 
 
K atraktívnosti telefónu významnou mierou prispel jedinečný a inovatívny prístup tímu dizajnérov k farbám, materiálom a povrchovej úprave – jeho tvorcovia siahli po prepracovanej úprave a pri navrhovaní detailov pripomínajúcich klenoty sa inšpirovali ručne vyrábanými hodinkami. Autentické materiály mu dodávajú punc solídnosti a trvácnosti, ktorý podčiarkuje jeho špičkové prevedenie. AXON 7 je moderný a nadčasový. Táto emotívna ikona digitálneho sveta nemá na trhu konkurenciu.
 
 
BMW Group DesignworksUSA
 
BMW Group DesignworksUSA je kreatívna konzultačná spoločnosť, ktorá svetu inovácií pomáha napredovať už po štyridsať rokov. Odkedy spoločnosť DesignworksUSA v roku 1995 odkúpila BMW Group, pomáha svojej materskej spoločnosti ale aj medzinárodne renomovaným klientom mimo automobilového priemyslu rozvíjať svoju obchodnú činnosť pomocou dizajnu a portfólia kreatívnych konzultačných služieb. Prostredníctvom spolupráce so značkami ako Coca Cola, Dassault Aviation, Embraer, HEAD, HP, Intermarine, John Deere, Microsoft, Bay Area Rapid Transit (BART), Siemens a Varian Medical Systems sa spoločnosť DesignworksUSA aktívne činí v nesmierne širokom spektre najrôznejších odvetví. Vďaka kombinácii takto všestranne nadobudnutých vedomostí a dlhodobých strategických cieľov s globálnym kontextom zabezpečeným štúdiami v Los Angeles, Mníchove a Šanghaji spoločnosť DesignworksUSA prostredníctvom svojich jedinečných, energických prostriedkov formuje svet zajtrajška.
 
www.designworksusa.com

Fotogaléria: Technológia napreduje: Designworks, dcérska spoločnosť BMW Group, spolupracuje na tvorbe nového smartfónu.