Suchý ľad - zabijak roztočov a molí

25.10.2022 18:28

Dôraz na čistotu a dezinfekciu je v dnešnej dobe väčší, než kedykoľvek predtým. Ale počuli ste už o čistení s pomocou suchého ľadu? Jedná sa o oxid uhličitý v pevnom skupenstve. Jeho veľkou schopnosťou je odraňovanie organických a anorganických nečistôt z najrôznejších povrchov. Vďaka jeho pôsobeniu sa baktérie a nahromadené nečistoty postupne zmenšujú až sa nakoniec úplne zničia. 

Efektívne a jednoducho vie odstrániť roztoče a iné škodlivé mikroorganizmy, ktoré sa ukrývajú v matracoch postelí či čalúnenom nábytku. Aplikácia a čistenie pritom nemôžu byť ani jednoduchšie. Stačí nasypať suchý ľad na matrac a nechať pôsobiť. Celé čistenie pritom prebieha v suchu. A to doslova. Pretože na rozdiel od klasického ľadu, aký poznáme, ten suchý sublimuje. V praxi to funguje teda tak, že prechádza z pevného skupenstva do plynného, jednoducho povedané netopí sa, ale vyparuje.


Výhodou suchého ľadu je, že čistený povrch ostáva nepoškodený, a tak sa táto forma čistenia môže aplikovať aj na jemnejšie povrchy, či dokonca oblečenie. Okrem nepríjemných a zdraviu škodlivých roztočov vás suchý ľad dokáže zbaviť aj molí v šatníku. Stačí len do igelitovej tašky či vreca vložiť vrstvu napadnutého oblečenia, ktoré sa zasype s dvomi až tromi odmerkami suchého ľadu a postupne sa vrství. Za 3 - 4 dni sú mole vo všetkých štádiách preč.

 

Suchý ľad SIAD s termoboxom zakúpite v balení od 3 kg už od 11,60 Eur.

Viac informácii nájdete na webe: www.suchylad.eu