Spoznajte čaro Mladých vín 2018

14.11.2018 18:39

Už tradične začína oslava vína novembrom, kedy sa vinárom a všetkým milovníkom dobrého vína začína ich obľúbená časť roka. Práve v tomto mesiaci môžete spoznať prvé mladé vína ročníka 2018, privítajte jeho príchod spolu s nami a kolekciou Mladých vín Vitis.

Mladé víno sa vyznačuje sviežosťou a energiou. Fľaškuje sa ihneď po ukončení prvej fázy fermentácie, ktorou sa odborne nazýva tvorba vína. Pre mladé víno je typická ľahkosť, sviežosť a výrazné ovocné tóny, ukryté v chuti a vôni. Ešte stále sa čistí a pomaly fermentuje, preto má jedinečnú chuť, úplne odlišnú od klasických vín. Výroba mladého vína je poctivý a náročný proces, ktorý si vyžaduje správnu odrodu hrozna, opatrné lisovanie a vhodný režim sírenia.

Päť odrôd ročníka 2018

Milovníkov mladých vín určite poteší kolekcia značky Vitis, ktorá v tomto roku rozširuje svoju ponuku a uvádza mladé vína ročníka 2018 až v piatich odrodách. 

Degustovať budete môcť nielen tradičné odrody Müller Thurgau, či Frankovku modrú rosé, ale aj aromatickejšie odrody ako sú Irsai Oliver a novinka Muškát moravský. Pozornosť si však zaslúži, v tomto ročníku mimoriadne vydarená, červená odroda Modrý Portugal.

Mladé vína Vitis Pezinok sú dostupné na pultoch vybraných obchodov alebo na e-shope  www.hubertonline.sk