Slováci sa dočkajú smartfónov Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 edge 17. apríla 2015

10.03.2015 08:40

Prevratné smartfóny zo skla a kovu si nájdu svojich prvých majiteľov na slovenskom trhu budúci mesiac. Na výber budú modely v niekoľkých farebných prevedeniach a s rôznymi kapacitami vnútornej pamäte.

Vlajkové lode spoločnosti Samsung, Galaxy S6 a Galaxy S6 edge, úplne menia poňatie mobilných zariadení. Svojich majiteľov si získajú hneď niekoľkými prednosťami, medzi ktoré sa bezpochyby radí bezdrôtové nabíjanie, 16Mpix zadný fotoaparát, výkonný procesor, bezpečnostná platforma KNOX či prepracovaný dizajn z kovu a skla.

„Slovenskí zákazníci sa 17. apríla 2015 zaradia medzi majiteľov najvyspelejšieho mobilného zariadenia na trhu. Okrem prepracovaného dizajnu a funkcií chystáme špeciálne pre našich českých a slovenských zákazníkov ako darček prémiový multimediálny obsah. Možnosti Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 edge tak využijú skutočne naplno,“ povedal Peter Tvrdoň, riaditeľ slovenskej pobočky spoločnosti Samsung Electronics Czech & Slovak.

Dôvodov, prečo si kúpiť najnovší smartfón Samsung Galaxy S6 či Galaxy S6 edge, je niekoľko:

 

·         Prevratný displej – Smartfóny Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 edge majú 5,1-palcový Quad HD Super AMOLED displej s vysokou hustotou pixelov (577 ppi) a jasom (600 cd/mm). Displej Galaxy S6 edge je navyše ako prvý na svete zakrivený po oboch stranách, čo ešte viac rozširuje funkcie telefónu a možnosti spotrebiteľov.

 

·         Vysoký výkon s nízkou spotrebou – Samsung vybavil svoje najnovšie smartfóny prvým 64-bitovým procesorom na svete vyrobeným 14nm technológiou. Spoločne s novým pamäťovým systémom LPDDR4, flash pamäťou UFS 2.0 a prvým kodekom na svete na báze hardvéru 1440p/VP9 poskytujú vyšší výkon a rýchlosť pamäte súčasne s nižšou spotrebou energie.

 

·         Inovatívny fotoaparát – Oba nové smartfóny sú vybavené špičkovými fotoaparátmi so svetelnosťou F1.9 a snímačom s rozlíšením 5 Mpix (predný) a 16 Mpix (zadný). Spoločne s pokročilými fotografickými funkciami tak poskytujú najvyššiu kvalitu aj za zlých svetelných podmienok. Nová funkcia Quick Launch navyše umožňuje rýchly priamy prístup k fotoaparátu z ľubovoľnej obrazovky za 0,7 sekundy* jednoduchým dvojitým stlačením tlačidla Home.

 

·         Rýchle nabíjanie a bezdrôtové nabíjanie – Prostredníctvom plne integrovanej certifikovanej technológie bezdrôtového nabíjania spolupracujú smartfóny Samsung Galaxy S6 a S6 edge s akoukoľvek bezdrôtovou podložkou na trhu, ktorá podporuje normy WPC a PMA. Súčasne vynikajú super rýchlym nabíjaním cez kábel (1,5-krát rýchlejší ako GALAXY S5), kedy poskytnú približne 4 hodiny prevádzky len po 10 minútach nabíjania*.

 

·         Zvýšená bezpečnosť – Smartfóny Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 edge sú postavené na inovovanej end-to-end zabezpečovacej mobilnej platforme Samsung KNOX. Ponúka tak funkcie na ochranu dát pred potenciálnymi škodlivými útokmi v reálnom čase. Funkcia Find My Mobile navyše chráni osobné údaje majiteľa pri strate zariadenia.

 

* Priemerná rýchlosť na základe interného testovania realizovaného spoločnosťou Samsung. Výsledky sa môžu líšiť podľa zariadenia alebo situácie.

 

 

 

Sklenené telo smartfónov Galaxy S6 a Galaxy S6 edge, ktoré je vyrobené z najtvrdšieho dostupného skla CORNING® Gorilla Glass® 4, bude k dispozícii vo farebnom prevedení biela, čierna, zlatá, modrá (len Galaxy S6) a zelená (len Galaxy S6 edge), podľa kapacity internej pamäte a distribútora.

 

Odporúčané maloobchodné ceny smartfónov Samsung Galaxy S6 a GALAXY S6 edge vrátane DPH sú pre slovenský trh nasledovné:

 

 

32 GB

64 GB

128 GB

Galaxy S6

699 €

799 €

899 €

Galaxy S6 edge

849 €

949 €

1 049 €

 

Ak sa chcete dozvedieť viac, navštívte www.samsung.com alebo blog global.samsungtomorrow.com.