Pre zdravie vašich detí

04.01.2017 14:43

Deti sú vaša budúcnosť, zaslúžia si bezpodmienečnú starostlivosť

Ak ste zodpovední rodičia, ktorým leží na srdci zdravý vývin svojich detí, musíte myslieť na nekonečné množstvo dôležitých vecí, ale i rovnaké, možno ešte väčšie množstvo drobností. A niekedy pri všetkom tom zhone a zabezpečovaní jedla, pitia, ošatenia a iných vecí používaných cez deň jednoducho zabúdame na miesta a veci, ktoré používame v noci. Na posteľ alebo možno ešte lepšie na postieľku. A na v nej detský matrac.

 

Áno, aj taký existuje. Detský, antialergický, zdravotný

Predpokladajme, že vaše dieťa nespí vo vašej posteli, ale má svoju vlastnú postieľku, teda i vlastný zdravotný matrac. Matrac pre deti do ich postieľky musí mať presný rozmer. Väčší sa vám tam zrejme i tak nezmestí, ak áno, budete ho musieť s ťažkosťami natlačiť. Bude pokrčený, teda nevhodný. Menší môže deťom ublížiť. Dieťa sa môže medzi ním a postieľkou zaseknúť. Keď nezoženiete vyrábaný štandardne, dajte ho vyhotoviť presne na mieru.

 

Okrem rozmeru matraca sa zamerajte aj na iné, nemenej dôležitejšie veci. Vaše dieťa sa vyvíja. Nie každým dňom, ale priamo každou hodinou, minútou, sekundou. Tomu musí byť prispôsobená i kvalita matraca, jeho vyhotovenie. Vyvarujte sa matraca vyrobeného z pamäťovej peny. Dieťa sa doň vnorí, vytvorí si odtlačok tela. A to nie je dobre. Detské telíčko potrebuje  stredne tvrdý alebo tvrdší antialergický matrac. Taký, ktorý vytvorí dieťaťu pevnú podložku, zároveň ho však nesmie tlačiť. Vhodné materiály sú studená pena alebo kokos. Oba sú vzdušné a výborne odvádzajú vlhkosť. Zároveň majú požadovanú tvrdosť. Na čo by ste tiež  nemali zabúdať je, že deti do cca 15 rokov by mali spať na bezzónovom matraci.

Viete, v čom spíte?

Roztoče sa vyskytujú hlavne v posteliach. Postele vašich detí nie sú výnimkou. Matrace pre deti by mali byť teda z prírodných materiálov. Antialergické a zdravotné. Moderné antialergické matrace sa vyznačujú touto vlastnosťou nielen na povrchu, ale i v jadre. Špeciálna pena použitá pri ich výrobe likviduje baktérie a plesne, ako aj iné mikroorganizmy.

 

Ak vám teda skutočne záleží na zdraví vašich detí, antialergický a zdravotný matrac by mal byť skutočne prioritou. Pre vás i pre ne.