Poraďte si s hrdlom – novinka aj na dlhodobé užívanie

17.05.2018 15:09

Nenápadné škriabanie v krku často prejde do silnej bolesti, pri ktorej neviete ani prehĺtať. A keďže sezóna alergií je ešte stále v plnom prúde, môžete pociťovať dráždenie na kašeľ. 

Ako sa týchto, ale aj iných problémov s hrdlom zbaviť rýchlo a efektívne? Riešením sú nové hydro pastilky od spoločnosti GENERICA. Sú vhodné na vírusové zápaly sliznice hltana a hrtana, ale na rozdiel od iných cmúľacích pastiliek riešia príčinu problémov, nielen krátkodobo odstraňujú bolesť.

 Nová zdravotnícka pomôcka je určená na zmiernenie ťažkostí ako je bolesť, škriabanie, pálenie i suchosť v hrdle, podráždenie hlasiviek, zachrípnutie a dráždenie na kašeľ. Pri riešení týchto problémov je dôležité vysušenú a podráždenú sliznicu v prvom rade zvlhčiť a podporiť jej regeneráciu. V tom spočíva „tajomstvo“ pôsobenia novinky hydro pastiliek: obsahujú hydrogél komplex a panthenol. Účinné látky hydrogél komplexu vytvoria pri cmúľaní na sliznici ochranný zvlhčujúci film proti prieniku a šíreniu baktérií a vírusov. Kyselina hyalurónová ju intenzívne zvlhčuje a panthenol zasa podporuje regeneráciu. 

Mechanizmom účinku sa tak líšia od iných cmúľacích pastiliek, ktoré potláčajú príznaky ochorení hrdla a hlasiviek, no neriešia ich príčinu. Nové hydro pastilky od slovenského výrobcu GENERICA sa môžu užívať aj dlhodobo, sú vhodné pre diabetikov, tehotné a dojčiace ženy. www.generica.sk