Podčiarknite svoj outfit

01.11.2017 10:32

 

Doplnkový manuál

Šaty kúpené, kabát zladený, na rade sú už iba doplnky. Inšpirujte sa jednoduchým manuálom od britskej značky F&F. S ním podčiarknete svoje outfity vždy hravo a s ľahkosťou.

Kabelka alebo ruksak?

Množstvo štýlov a farieb ponúka neobmedzené možnosti na kombinovanie a vytváranie originálnych outfitov. Kabelku voľte na pracovné rokovania, spoločenské podujatia, večierky či svadby. Ak chcete oživiť šatník, siahnite po ruksakoch. Hoci sa pôvodne využívali výlučne ako batožina, v 70. rokoch 20. storočia sa stali súčasťou mestskej výbavy. V súčasnosti je ruksak univerzálnym doplnkom ku kostýmom, kabátom alebo každodennému ležérnemu oblečeniu. Túto sezónu letia tmavšie semišové kúsky, ktoré nájdete aj v kolekcii F&F.

Na voľné chvíle s priateľmi sa rovnako hodí neformálna kabelka, ako aj moderný ruksačik.

Topánky sú šperkom

Vedeli ste, že ak máte vhodné topánky a pančuchy, stačia vám v šatníku aj jedny či dvoje šiat? Ich vhodná kombinácia dokáže z úplne obyčajného outfitu vytvoriť elegantné dielo. 

Už Christian Dior vystihol dôležitosť správnych topánok: „Príliš veľa žien si myslí, že topánky nie sú dôležité, ale naozajstný dôkaz o elegancii ženy je to, čo má na nohách.“  

Pri ich výbere si všímajte proporcie svojej nohy a zároveň ich prispôsobte miere formálnosti udalosti, na ktorú sú určené. Topánky by tiež mali korešpondovať s materiálom nohavíc či sukne. Nebojte sa siahnuť po topánkach s hrubším podpätkom v retro štýle, momentálne sú v kurze. A vedeli ste, že topánky s podpätkom sa začali nosiť na prelome 15. a 16. storočia? Ešte zaujímavejšie však vyznieva fakt, že podpätok sa objavoval na pánskej obuvi.

Bižutéria – kedy viac a kedy menej?

Bižutériu alebo šperky voľte podľa udalosti, na ktorú sa viaže celkový outfit. Večerné a spoločenské podujatia si žiadajú výraznejšie kúsky. Chystáte sa na vianočný večierok? Potom dominantné náušnice či náhrdelník sú prakticky povinnou výbavou. Naopak, na bežné pracovné dni sa hodí málo výrazný make-up a jednoduché decentné doplnky. Siahnite po retiazke, hodinkách alebo jemných náušniciach. A každému outfitu by nemala chýbať záverečná bodka – kvalitný parfum.