Pivá z hurbanovského pivovaru získali na degustačnej súťaži Slovenská pivná korunka tri ocenenia

26.05.2023 16:17

Tradičná degustačná súťaž Slovenská pivná korunka 2023 spoznala svojich víťazov. Zo 16. ročníka podujatia si odniesli ocenenia aj značky Corgoň 10%, Zlatý Bažant 12% a Zlatý Bažant Tmavé, ktoré získali spolu tri pivné korunky. V kategórii Osobnosť slovenského pivovarníctva a sladovníctva bola za významný prínos v odvetví ocenená Andrea Cseriová, manažérka výroby a kvality piva.

Odborná porota Slovenskej pivnej korunky hodnotila takmer 170 súťažiacich pív v dvanástich kategóriách. V 16. ročníku súperilo o ocenenia až 36 pivovarov, čo je historicky najvyšší počet zapojených pivovarov od vzniku súťaže v roku 2006. Ocenené boli aj pivá z hurbanovského pivovaru.

Zabodovať sa podarilo pivu Zlatý Bažant Tmavé v kategórii Tmavé a polotmavé filtrované pivá so ziskom striebornej pivnej korunky. V kategórii na Slovensku obľúbených svetlých ležiakov - Svetlé pivá filtrované (extrakt v pôvodnej mladine do 10 %) získal bronzovú pivnú korunkou Corgoň 10% . Rovnako na bronzovej priečke sa umiestnil aj Zlatý Bažant 12%  v kategórii Svetlé pivá filtrované (extrakt v pôvodnej mladine do 12 %).

Záver slávnostného večera 16. ročníka Slovenskej pivnej korunky už tradične patril oceneniu za dlhoročný profesionálny prínos pivovarníctvu a sladovníctvu na Slovensku. Ocenenie Osobnosť v oblasti pivovarníctva získala Andrea Cseriová, manažérka výroby a kvality piva v spoločnosti Heineken Slovensko.

„Andrea Cseriová sa v hurbanovskom pivovare podieľa priamo na procesoch súvisiacich s varením piva, a tým pádom aj na inováciách, ktoré každoročne pivovar prináša. Jej práca má preto aj priamy dosah na formovanie slovenského pivného trhu. Pozícia Andrei Cseriovej búra predsudky, že práca s pivom je iba  "mužská" záležitosť a zároveň je dôkazom toho,  že ako žena pivu rozumie a môže zastrešovať výrobu najhodnotnejšej pivnej značky,“ uviedla Helena Windisch, manažérka korporátnych vzťahov spoločnosti Heineken Slovensko.

Podujatie bude pokračovať festivalom Slovenskej pivnej korunky 2023, ktorý sa uskutoční 26.- 27. mája 2023 na bratislavskej Kuchajde.

O súťaži

Súťaž Slovenská pivná korunka organizuje Slovenské združenie výrobcov piva a sladu od roku 2006, pričom od roku 2010 sa do súťaže zapájajú aj remeselné pivovary. Súťaž prebieha formou anonymnej degustácie, vďaka čomu je zachovaná objektivita a nezávislosť. Slovenská pivná korunka sa každoročne organizuje pod záštitou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Fotogaléria: Pivá z hurbanovského pivovaru získali na degustačnej súťaži Slovenská pivná korunka tri ocenenia