Oslňujúci vzhľad: nové MINI s Chrome Line Exterior Deluxe

01.04.2015 14:22

Tento automobil má zábavu z jazdy vpísanú v génoch a zdá sa, že za jeho skvelý dizajn sú zodpovedné jedine chromozómy. Nové MINI oslňuje všade, kde sa objaví, no v úprave Chrome Line Exterior Deluxe je pre oko nadšenca absolútne neodolateľným pôžitkom. Pochrómované lišty sa už desaťročia používajú na lemovanie predných i zadných svetiel, mriežky chladiča, ako aj pri iných dizajnových prvkoch. Teraz však konštruktéri po prvýkrát uplatnili tento koncept na celú karosériu. Výsledok vyzerá vskutku pôsobivo. MINI v prevedení Chrome Line Exterior Deluxe holisticky odráža estetické povedomie značky a jej fanúšikov.

Túto špeciálnu úpravu, vyvinutú exkluzívne pre trojdverové MINI, po prvýkrát predstavia vybraným hosťom už 1. apríla 2015. Z bezpečnostných dôvodov MINI výslovne upozornilo pozvaných fotoreportérov o povinnosti mať nasadené slnečné okuliare a o zákaze fotografovania s bleskom kvôli nekontrolovateľnému odrazu svetla.

Špeciálne prevedenie Chrome Line Exterior Deluxe je pokračovaním trendu z roku 1959 od uvedenia prvého klasického Mini. Chróm, stelesňujúci jedinečné vizuálne detaily, je súčasťou tradície MINI rovnako ako pocit jazdy na motokáre či ovládania centrálneho prístrojového panela v kokpite. Jeho dômyselný ligot priťahuje pozornosť na prvky, ktoré sú pre MINI charakteristické už desaťročia, pretože práve ony z neho robia originál v prémiovom segmente malých áut. Od nástupu najnovšej generácie MINI však už nestačí len zdôrazňovať individuálne komponenty. MINI sa konečne stalo plne integrovaným umeleckým dielom. Preto je len logické, že fanúšikovia dostali možnosť rozhodnúť sa preň aj v úprave s pochrómovanou karosériou.

Toto nové prevedenie ovplyvní aj výrobný proces v závode MINI v anglickom Oxforde. Počas výroby nového trojdverového MINI s Chrome Line Exterior Deluxe sa svetlá vo výrobných halách automaticky stlmia. Okrem toho sa spomalia aj dopravné pásy, aby mali zamestnanci čas upraviť si pri pohľade na svoj odraz v karosérii MINI oblečenie či účes.

 

Fotogaléria: Oslňujúci vzhľad: nové MINI s Chrome Line Exterior Deluxe