Oslávte výnimočné chvíle: Tipy na miešané nápoje so sektom

16.01.2020 14:48

K oslavám a slávnostným udalostiam neodmysliteľne patrí sekt alebo šumivé víno, ktoré sa nám častokrát spája s výnimočnými chvíľami, ktoré sme strávili v kruhu svojich milovaných. Je to skvelý a univerzálny nápoj, vhodný ako aperitív, k slávnostnému jedlu či dezertu. Ak však chcete pripraviť niečo špeciálne, sú tu pre vás miešané nápoje so sektom pre všetky chuťové bunky.

 

Mimóza

Jeden z najznámejších televíznych koktejlov, ktorý nesmie chýbať na žiadnom brunch-i. Mimóza je skvelá na neskoré raňajky či oslavy s priateľmi. K príprave tohto žltého osviežujúceho nápoja sú potrebné len 2 ingrediencie:

75 ml pomarančového džúsu
75 ml suchého bieleho sektu Hubert Club Brut

Ingrediencie lejte do pohára chladené a ako prvý nalejte sekt. Podávajte v pohároch na šumivé víno.

 

 

Black Velvet

Niečo pre milovníkov tmavého piva. Tento nápoj vznikol v roku 1861 v Londýne, v čase, kedy sa oplakávala smrť princa Alberta, manžela kráľovnej Viktórie. Mal symbolizovať čiernu farbu, ktorú na sebe mali smútiaci. Na prípravu tohto nápoja sú potrebné opäť len dve ingrediencie:

 

½ čierne pivo
½ suchý biely sekt Hubert Grand Zero Dosage

Zhruba do polovice pohára nalejte čierne pivo a počkajte, kým zmizne pena. Následne zvyšok dolejte suchým bielym sektom. Vyberte si, v akom pohári budete nápoj servírovať. Odporúča sa pohár na sekt alebo na pivo.

 

 

Pink Chevrolet

 

Prečo práve ružový Chevrolet? Tento drink bol populárny v 80. rokoch v Hollywoode, kde si ho všetky krásne ženy objednávali v baroch a čakali, kým ich niekto odvezie domov ružovým Chevroletom. Na prípravu tohto sladkého nápoja potrebujeme:

6 jahôd
2 lístky čerstvej mäty
4 cl sektu Hubert Grand Rosé

ľadová drť

Jahody, drť a lístky mäty dáme do mixéra. Následne premixujeme a vlejeme do pohára na sekt. Zvyšok pohára dolejeme sektom a pohár ozdobíme polovicou jahody.

 

Sparkling Mojito

Milovníci sektu a mojita sa už nemusia rozhodovať, keďže existuje spojenie oboch týchto nápojov – Sparkling Mojito. Na prípravu budete potrebovať:

7 lístkov mäty
2 lyžičky trstinového cukru
¼ šťavy z limetky
3 cl bieleho rumu
ľad
3 cl suchého bieleho sektu Hubert L´Original Brut

Do pohára dáme lístky mäty, šťavu z ¼ limetky a trstinový cukor. Jednotlivé prísady roztlačíme madlerom a pohár dosypeme ľadom. Obsah dobre pomiešame a na záver dolejeme suchým bielym sektom.

 

Barracuda

Zradný nápoj, ktorý je pomenovaný po rybe s ostrými zubami – barakude. Nápoj bol pre obsah rumu spájaný s námorníkmi, ktorí v 18. storočí chytali barakudy dorastajúce do veľkosti 4,5 metra. Dnes už síce túto veľkosť nedosahujú, avšak nápoj, ktorý je po nich pomenovaný je stále rovnako kvalitný.

4,5 cl tmavého rumu
1,5 cl bylinného likéru
limetková šťava
6 cl ananásového džúsu
biely sekt Hubert L´Original Demi Sec

Jednotlivé prísady zmiešame a vlejeme do pohára. Zvyšok pohára následne dolejeme sektom. Podávame v koktejlovom p