Oslávte Medzinárodný deň kávy v Starbucks

01.10.2020 11:39

Prvý októbrový deň patrí Medzinárodnému dňu kávy a nie je lepšie miesto na oslavu tohto celosvetovo obľúbeného nápoja ako kaviareň Starbucks. Okrem kávových nápojov priamo v kaviarni nájdete v ponuke Starbucks aj široký výber zrnkových káv, kávových kapsúl alebo mikromletú instantnú kávu Starbucks VIA, ktorú si jednoducho pripravíte aj v pohodlí domova.

Ak patríte medzi kávičkárov, určite nám dáte za pravdu, že nie je káva ako káva. Okrem pôvodu má na chuť výsledného nápoja veľký vplyv aj spôsob praženia, mletia a prípravy. V Starbucks nájdete kávy v troch stupňoch praženia. Blonde Roast sú svetlo pražené kávy, ktoré sa vyznačujú ľahšou plnosťou a jemnou chuťou. Medium Roast kávy so strednou dĺžkou praženia spoznáte na základe vyváženej a bohatej chuti. Ak preferujete kávu s výraznou a plnou chuťou, určite siahnite po tmavo praženom variante Dark Roast. V ponuke kaviarní Starbucks nájdete kávu v rôznych stupňoch praženia a chuťových profilov. Baristi vám ochotne poradia s výberom tej správnej podľa vašich preferencií a ochotne vám ju namelú podľa spôsobu vašej domácej prípravy kávy.

Väčšina zrnkových káv v ponuke Starbucks je certifikovaná nezávislou treťou stranou Conservation International v rámci programu zodpovedného získavania kávy C.A.F.E. Practices. Táto certifikácia zaručuje nákup kávy od farmárov za poctivú odmenu, ktorá musí byť transparentne vydokladovaná dodávateľmi. Káva v Starbucks je nakupovaná transparentne s dokladovaním vyplatenej sumy farmárom, veľkým dôrazom na kvalitu a zodpovedne k životnému prostrediu a všetkým ľuďom, ktorý sa na jej ceste až do vašej šálky podieľajú.

Možno si poviete, že z instantnej kávy predsa nie je možné pripraviť lahodný nápoj. Všetko však záleží od správneho výberu kávy. Ideálnou voľbou je namiesto granulovanej instantnej kávy použiť mikromletú, napr. Starbucks VIA Ready Brew.  Jej obsah tvorí výber tých najkvalitnejších a zodpovedne pestovaných zŕn kávy arabica, ktoré sa pražia na stredný stupeň tmavosti. Vďaka kombinácii instantnej a mikromletej kávy v Starbucks VIA vzniká nápoj plný bohatej chuti a silnej arómy.

Na prípravu espressa môžete miesto instatntnej kávy, v prípade, že vlastníte kávovar na kapsuly, použiť práve kávové kapsuly. V tomto prípade sa vynára mnoho možností kávových zmesí, ktoré sa vyznačujú špecifickým chuťovým profilom. Napríklad kávové kapsuly Starbucks pre Nespresso sú dostupné v 5 variantoch. Starbucks Blonde Espresso Roast je charakteristická svojou jemnosťou so sladkými tónmi. Jemná a vyvážená káva zvýrazňuje sladkú chuť mlieka, vďaka čomu sú klasické nápoje z espressa extra jemné, bez nádychu stôp po pražení. Preto je výbornou voľbou napríklad pre cappuccino alebo latte. Originálna PikePlace Roast má jemnú chuť s čokoládovými tónmi. Vďaka jej chuti obsahujúcej tóny čokolády a pražených orieškov je ideálnou kávou, ktorú si môžete vychutnať kedykoľvek v priebehu dňa k svojmu obľúbenému dezertu. Single-OriginColombia sa vyznačuje vyváženou chuťou s orieškovými tónmi. Vyvážená iskrivá chuť kávy s typickým orieškovým dozvukom je skvelou voľbou pre kávových fajnšmekrov. Tradičná Espresso Roast je charakteristická svojou bohatou chuťou s karamelovými tónmi. Keď si vychutnáte základné Espresso v Starbucks, spoznáte dokonalú karamelizovanú sladkosť kávy. Bohatá a intenzívna chuť kávy je tak dobrá, že jej spôsob praženia je nezmenený desiatky rokov.  Táto kávová zmes je v kávových kapsulách dostupná tiež vo variante Decaf, čiže bez kofeínu.

Ak sa rozhodnete dopriať si jedinečnú chuť kávy Starbucks v pohodlí domova a v ktorýkoľvek piatok si v kaviarňach zakúpite balíček zrnkovej kávy, kávy Starbucks VIA alebo 2 balenia kávových kapsúl, získate navyše Tall nápoj podľa svojho výberu zdarma. Tak čo, už viete, ako tento rok oslávite medzinárodný kávový sviatok?