Nový Somat: 100% účinnosť umývania, 0% fosfátov

16.06.2016 13:13
Už žiadne kompromisy – doprajte si kombináciu výkonu a starostlivosti o životné prostredie
 
Dokonale čistý a žiarivý riad rýchlo, bez námahy, a ešte aj s ohľadom na životné prostredie. Od júna to môže byť štandard každej slovenskej domácnosti. Spoločnosť Henkel, odborník na automatické umývanie riadu, uvádza nový rad obľúbených čistiacich prostriedkov Somat bez fosfátov. Novinka tak neobsahuje žiadne fosfáty a bola posilnená o účinok kyseliny citrónovej. Bonusom je príjemný  dizajn a zvýšený počet funkcií pre všetky tri rady – Somat Classic, All in One a Gold. 
 
0% fosfátov
Doteraz boli kľúčovou zložkou vo väčšine prípravkov do umývačiek riadu fosfáty, ktoré  zvyšovali ich účinnosť pri umývacom procese. Avšak, ich nevýhodou je, že môžu pôsobiť neblaho na životné prostredie. Majú tendenciu spôsobiť zvýšenie výskytu vodných rias (pretože sú hlavnou zložkou ich potravy), a tým môžu viesť k nárastu znečistenia vody. Spoločnosť Henkel, ktorá sa dlhodobo angažuje v otázke udržateľnosti životného prostredia, preto prináša novú generáciu čistiacich prostriedkov Somat bez fosfátov.  
 
100% účinnosť
Nový rad produktov značky Somat síce obsahuje presne 0%fosfátov, no jeho účinnosť je 100%-ná. Dokonalý výsledok v tomto prípade zabezpečuje nové jedinečné zloženie, v rámci ktorého bola odstránená fosfátová zložka a pridaná kyselina citrónová. Pre vývoj novej receptúry boli potrebné roky rozsiahleho výskumu. Výsledok ale stojí za to a poteší všetky moderné gazdinky, ktoré si potrpia na účinné čistiace prostriedky, navyše teraz aj s ohľadom na životné prostredie. Vďaka poslineniu zloženia výrobkov o kyselinu citrónovú je teraz Somat navyše ešte účinnejším proti pripáleninám. 
 
Nový Somat: Tri rady so štýlovým dizajnom
Výrobky Somat v novom modernom dizajne majú zvýšený počet funkcií pre všetky tri rady – Classic, All in One a Gold:
výrobky Somat Classic (Classic tablety, Classic gél a Classic prášok) s modrým prúžkom poskytujú perfektné výsledky umývania v kombinácií so Somat oplachovačom a Somat soľou. Odporúčaná maloobchodná cena Somat Classic tabliet 72 ks, gélu alebo prášku je 13,99€.
Multifunkčné tablety Somat All in One sú typické fialovým prúžkom a prinášajú 8 funkcií. Odporúčaná maloobchodná cena Somat All in One 52 ks je 13,99€. 
Prémiové multifunkčné tablety Somat Gold so zlatým prúžkom predstavujú umývanie s najvyšším umývacím účinkom. Somat Gold má spolu 12 funkcií – okrem ďalších aj funkciu rýchleho schnutia a funkciu predmáčania, ktorá pomáha odstraňovať pripáleniny a pripečené č
asti jedla bez inak nutného predmývania riadu. Odporúčaná maloobchodná cena Somat Gold 40 ks je 13,99€. 


Multifunkčné tablety Somat All in One a Somat Gold už obsahujú soľ a oplachovač a zabezpečia perfektnú čistotu riadu už pri 40°C. Vďaka tomu  môžete počas umývacieho cyklu  šetriť s energiami (v porovnaní s inými programami fungujúcimi pri vyššej teplote).  
Nové tablety so sviežou vôňou citrusov 
Okrem bezfosfátového radu Somat uvádza taktiež nový variant tabliet Somat All in One Lemon&Lime. Okrem silného umývacieho účinku gazdinky potešia príjemnú citrónovú vôňu počas celého umývacieho cyklu. Odporučená maloobchodná cena tabliet Somat All in One v balení s 52ks je 13,99€.

 

Fotogaléria: Nový Somat: 100% účinnosť umývania, 0% fosfátov