Novinky Lagunitas IPA a Lagunitas IPA DayTim

23.04.2022 10:13
Chute inšpirované Kaliforniou 
 
Značka Lagunitas prichádza na pulty obchodov s dvoma pivnými špeciálmi, inšpirovanými horúcou Kaliforniou. Lagunitas IPA a Lagunitas IPA DayTime oslovia všetkých pivných znalcov, ktorí radi spoznávajú výnimočné chuťové zážitky.  
 
Lagunitas je legendárna americká značka, ktorá preslávila pivný štýl India Pale Ale (IPA). V Kalifornii ju v roku 1995 založil hudobník Tony Magee a medzičasom sa z nej stala najpredávanejšia IPA v Amerike. Lagunitas je odrazom duše Kalifornie, úzkeho spojenia s miestnymi komunitami a priamočiarosti ľudí, ktorí toto pivo varia a pijú. Teraz prináša značka dva výnimočné špeciály IPA slovenským spotrebiteľom, ktoré nájdu na pultoch obchodov.  
 
Lagunitas IPA
Klasická nefiltrovaná americká IPA sa stala v krajine svojho pôvodu legendou. Vďačí za to svojej špecifickej chuti, farbe a vôni. Jedinečný výrobný proces jej dodáva plné telo, vysokú horkosť a pritom ľahkú piteľnosť. Hneď po načapovaní je možné cítiť tropické tóny a pokračujú až po posledný dúšok v pohári.
 

Lagunitas IPA DayTime
Frakčná IPA alebo sezónna nefiltrovaná IPA je ľahká ako oceánsky vzduch, takže si ju vychutnáš kedykoľvek počas dňa. Spája v sebe ľahké telo s veľmi silnou, avšak príjemnou ovocnou arómou, ktorú jej dodávajú americké odrody chmeľu.
 
Čo je to IPA? 
Skratka, ktorá znamená India Pale Ale. Je to svetlé až polotmavé, výrazne horké a aromatické pivo, v ktorom sa spája aróma z použitých chmeľov s estermi vrchného kvasenia. IPA je obľúbená hlavne vďaka svojmu plnohodnotnému osvieženiu.