Nové BMW M760Li xDrive.

12.02.2016 17:56
Na trhu sa nedávno objavila vlajková loď modelového radu 7 – nové BMW M760Li xDrive. Výnimočná kvalita a výkon 12-valcového benzínového motora s technológiou M Performance TwinPower Turbo pod jeho kapotou znamená jasné prvenstvo tohto nového vozidla. Dynamické jazdné vlastnosti BMW M760Li xDrive v kombinácii s vysokým komfortom počas jazdy vytvárajú nový štandard v segmente luxusných sedanov.
 
Výkon a autorita
Nové BMW M760Li xDrive je debutom nového 12-valcového benzínového motora M Performance TwinPower Turbo – 12-valcový agregát so zdvihovým objemom 6,6 litra ukrytý pod kapotou s nápisom „M Performance“ poskytuje výkon 441 kW/600 k* pri 5500 otáčkach za minútu* a najvyšší krútiaci moment 800 Nm (590 lb-ft)* pri 1500 otáčkach za minútu* (kombinovaná spotreba paliva: 12,6 l/100 km resp. 22,4 míľ/imperiálny galón [mpg imp]; kombinované emisie CO2: 294 g/km)**. Vďaka vysoko výkonnému motoru vybavenému špičkovou technológiou M Performance TwinPower Turbo zrýchli model BMW M760Li xDrive z 0 na 100 km/h (62 mph) len za 3,9 sekundy a dosahuje elektronicky limitovanú maximálnu rýchlosť 250 km/h (155 mph). V prípade voliteľnej výbavy M Driver’s Package sa obmedzovač rýchlosti aktivuje až pri rýchlosti 305 km/h (189 mph). Prenos výkonu zabezpečuje špičková osemstupňová prevodovka Steptronic Sport dostupná v štandardnej výbave. Vyladenie programov rýchlostných stupňov špecifické pre M Performance, ktoré zabezpečuje športovejšie preraďovanie a rýchlejšie podraďovanie, bolo špeciálne prispôsobené parametrom motora V12. Vďaka svojej optimálnej efektívnosti a stratégii výberu rýchlostných stupňov využívajúcej aj údaje z navigačného systému prispieva osemstupňová prevodovka Steptronic Sport k sebavedomej jazde a vynikajúco sa dopĺňa so štandardne dodávanou funkciou Auto Start Stop.
Rivalov vo svojom segmente predstihuje dynamikou i komfortom jazdy. 


Inovatívny systém zavesenia kolies Executive Drive Pro zabezpečuje dynamickú ostrosť a neprekonateľný jazdný komfort. Systém aktívnej stabilizácie minimalizuje pohyby karosérie a spolu s kvalitnými pneumatikami na exkluzívnych 20-palcových kolesách M z ľahkej zliatiny v metalíze Cerium Grey dodáva novému BMW M760Li xDrive najlepšiu jazdnú dynamiku vo svojej triede – a to bez negatívneho vplyvu na pohodlie. Inteligentný pohon všetkých štyroch kolies BMW xDrive uprednostňujúci zadné kolesá využíva informácie o trakcii a podľa potreby prerozdeľuje výkon motora na všetky štyri kolesá. Výsledkom je excelentná dynamika typická pre modely M Performance a vynikajúce vlastnosti za každých podmienok. Aktívnej bezpečnosti a dynamike jazdy nového BMW M760Li xDrive napomáha aj systém Integral Active Steering, ktorý dopĺňa presnejší pomer riadenia prednej osi úpravou uhla natočenia zadných kolies podľa momentálnej situácie. To vedie k zníženiu námahy pri nižších rýchlostiach a pri dynamickej jazde, čím sa zlepšuje agilnosť a aktívna bezpečnosť. Dynamickú výbavu BMW M760Li xDrive dopĺňajú nové 19-palcové brzdy M Sport so strmeňmi v modrej metalíze s logom M zabezpečujúce spomalenie za akýchkoľvek podmienok.
Inovatívne asistenčné systémy. 
Nové BMW M760Li xDrive je vybavené rovnako širokou škálou inovatívnych asistenčných systémov ako všetky verzie úspešných modelov BMW radu 7. Systém Driving Assistant Plus zahŕňa asistenčný systém riadenia a prechodu medzi pruhmi, asistenta zotrvania v jazdnom pruhu s prevenciou bočnej kolízie, systém prevencie kolízie zozadu a výstrahy súvisiace s pohybom premávky za vozidlom. Asistent dopravnej zápchy zase umožňuje jazdu v poloautomatickom režime, pričom je možné uplatniť ho na akejkoľvek ceste. Vďaka aktívnemu tempomatu s funkciou Stop & Go teraz vodič jednoduchým stlačením tlačidla nastaví zohľadnenie rýchlostných obmedzení detegovaných pomocou funkcie Speed Limit Info. Systém Surround View novej generácie ponúka funkcie zobrazenia 3D View a Panorama Side View na kontrolnom displeji.
Štýl exteriéru podčiarkuje zameranie na dynamiku. 
Z exteriéru nového BMW M760Li xDrive vyžaruje nefalšovaná dynamika vozidiel BMW M Performance. Aerodynamická výbava M s väčšími prieduchmi vzduchu v prednom spojleri a exkluzívnymi 20-palcovými kolesami M z ľahkej zliatiny vo farbe Cerium Grey v prevedení so zdvojenými lúčmi v štýle M760 zaručuje elegantný športový vzhľad. Exkluzívna farba Cerium Grey na ráme a prednej časti mriežky v tvare obličky, na páse predného spojlera, pásoch vonkajších kľučiek dvier, výduchoch, prvkoch obloženia dvier a rukoväte kufra dodáva automobilu farebnosť a jemne zvýrazňuje špeciálne postavenie BMW M760Li xDrive medzi modelmi BMW radu 7 a tiež medzi modelmi BMW všeobecne. Ďalšími exteriérovými črtami sú kryty zrkadiel tiež vo farbe Cerium Grey, označenie V12 na C stĺpikoch, logá M po bokoch vozidla a nápis xDrive spolu s označením modelu na zadnej strane automobilu. Nový športový systém odvodu spalín M s reguláciou ventilov vytvára emocionálne bohatý zvuk V12 a umocňuje vzhľad M Performance dvoch výfukov vo farbe Cerium Grey po oboch stranách.
Známe doplnky M Performance nájdeme aj v interiéri. 
Nechýbajú ani dobre známe doplnky BMW M Performance. Exkluzívny kožený volant M nesie logo M spolu s multifunkčnými tlačidlami vo farbe Pearl Gloss Chrome a páčkami na radenie rýchlostných stupňov na zadnej strane. Prahy dverí s podsvieteným logom V12 posádku pripravia na zážitok z jazdy, ktorý ich čaká. Prístrojová doska obsahuje exkluzívny tachometer ozdobený označením modelu a stupnicou až do 330 km/h (205 mph). Podobne ako pedále M a opierka na nohu vodiča M poukazuje aj špeciálny tachometer na potenciál výkonu nového BMW M760Li xDrive. Stredová konzola okolo radiacej páky a ovládacieho prvku iDrive Controller je ozdobená dekoráciou BMW Individual v čiernej farbe Piano Finish Black s logom V12. Na dotykovom riadiacom paneli, ktorý je umiestnený v zadnej časti vozidla v strednej opierke na ruky a je súčasťou voliteľnej výbavy, nájdeme podobný znak V12.
Doplnky na zvýšenie pohodlia dýchajú modernosťou a luxusom
Elektricky nastaviteľné predné sedadlá s pamäťovou funkciou a čierne pásy obloženia interiéru z kvalitného dreva Fineline s lesklým kovovým efektom vynikajúco ladia s prepracovanými zadnými koberčekmi s dlhými vláknami a poťahom stropu vozidla vo farbe Alcantera Anthracite a spoločne vytvárajú pocit luxusu. Povrch sedadiel, ich boky, opierky hlavy, obloženie dverí, ako aj bočné a stredové opierky na ruky sú z exkluzívneho koženého poťahu Nappa, a tak vkusne dotvárajú elegantnú atmosféru.
Záujemcovia majú k dispozícii aj BMW M760Li xDrive V12 Excellence. 
Zákazníci, ktorí by radi vymenili na prvý pohľad zrejmý dynamický vzhľad svojho BMW M760Li xDrive za čosi diskrétnejšie, môžu siahnuť po verzii BMW M760Li xDrive V12 Excellence, ktorá je k dispozícii bez príplatku. Táto úprava výrazne mení osobnosť BMW M760Li xDrive, ktoré tak prichádza o svoj aerodynamický balík M a naopak získava 20-palcové kolesá z leštenej ľahkej zliatiny BMW Individual s dizajnom W 646 s rozličnými rozmermi pneumatík (predné: 245/40 R20, zadné: 275/35 R20). Brzdové strmene tejto verzie majú lesklú čiernu farbu. Zákazníci, ktorí sa rozhodnú pre model V12 Excellence, sa môžu tešiť na chrómovanú lištu tiahnucu sa po celej šírke ich BMW M760Li xDrive v hornej časti mriežky na prívod vzduchu. Mriežka v tvare obličky je strieborná, pričom jej predná časť a obruba je z lesklého chrómu. Ostatné doplnky na karosérii sú tiež z lesklého chrómu. Miesto označenia modelu má BMW M760Li xDrive V12 Excellence na kufri logo „V12“. Okolo chrómovaných hranatých výfukov pribudli ďalšie pochrómované lišty. Vnútri vozidla nájdeme volant BMW vyzdobený drevenými vložkami. Nápis V12 na prístrojovej doske, kde tachometer končí až na 260 km/h (160 mph), sa pri naštartovaní rozsvieti. Výfukový systém zameraný na komfort svojim rafinovaným zvukom tiež zdôrazňuje špecifický charakter modelu V12 Excellence.
Intuitívne ovládanie s dotykovým displejom a systémom ovládania gestami BMW. 
Tak ako pri ostatných modeloch BMW radu 7, monitor operačného systému iDrive sa v novom špičkovom BMW M760Li xDrive objavuje v podobe dotykového displeja. Zákazníci tak môžu systém ovládať rovnakým spôsobom ako moderné elektronické zariadenia. Okrem bežného použitia ovládača na obsluhu operačného systému možno jeho funkcie voliť aj na dotykovom displeji.
Systém iDrive je po prvýkrát v BMW radu 7 možné ovládať gestami. 3D snímač sníma pohyby rúk, takže jednotlivé funkcie informačno-zábavného systému môžete ovládať mimoriadne intuitívnym a praktickým spôsobom. Gestá je možné využiť pre celý rad funkcií, vrátane ovládania hlasitosti zvuku vo zvukových aplikáciách a na prijatie alebo odmietnutie prichádzajúceho hovoru. Navyše máte možnosť priradiť jednotlivým funkciám konkrétne gestá. K tomu všetkému sa pridáva ešte nový stojan na smartfóny integrovaný do stredovej konzoly, ktorý vôbec prvýkrát umožňuje induktívne nabíjanie mobilného telefónu vo vozidle bez použitia kábla.

 

Fotogaléria: Nové BMW M760Li xDrive.

Záznamy: 1 - 8 zo 20
1 | 2 | 3 >>