Nikdy nie je neskoro naučiť sa niečo nové

01.09.2021 12:15

Attila Végh a Milan Bez Mapy to zistili vďaka novinke od Huawei

Začiatok školského roka neznamená nový kolotoč povinností len pre školopovinných. Učíme sa predsa celý život, o čom sa presvedčili aj bloger Milan Bez Mapy a MMA zápasník Attila Végh. Nedávno spojili príjemné s užitočným a počas testovania nového notebooku od Huawei absolvovali aj grafický rýchlokurz. Ako to dopadlo?

Úpravu obrázkov zvládol aj Attila

 

Už na prvý pohľad na papierové parametre ponúkne horúca laptopová novinka od Huawei skvelý pomer cena/výkon, čo z nej robí ideálneho kandidáta na študentský prístroj. MateBook 14 však ocenia všetci, ktorí hľadajú cenovo dostupného parťáka s dotykovým displejom a dlhou výdržou na jedno nabitie.

Predovšetkým displej je pýchou notebooku, o čom sa presvedčili aj zápasník Attila Végh a bloger Milan Bez Mapy na grafickom rýchlokurze. Počas neho si pod vedením profesionálneho grafika vyskúšali úpravu obrázkov.


“Najprv som si vyskúšal odfotiť fotku svojim mobilom Huawei Mate40 Pro. Hoci ho používam už dlhšie a je to môj parťák na fotky číslo jeden, niektoré tipy boli pre mňa nové a určite ich využijem aj do budúcna. Páči sa mi funkcia Huawei Share, vďaka ktorej stačí priložiť mobil na notebook a jediným potiahnutím preniesť fotky z jedného do druhého,” pochvaľuje si Attila Végh.


“Samotná úprava fotiek bola pre mňa úplne nová. Nikdy predtým som nič podobné neskúšal. Prekvapilo ma, aké je to náročné, profi grafik zo mňa asi nebude, ale základy som azda zvládol”, komentuje so smiechom premožiteľ Karlosa Vémolu v Zápase storočia.

 

 

Na školské úlohy ako stvorený

“Minule som čítal, že človek začne starnúť až vtedy, keď sa prestane učiť nové veci. Ja som sa pred časom vrátil k španielčine ešte zo školských čias a nedávno pridal golf. Preto keď som dostal možnosť naučiť sa opäť niečo nové, neváhal som,” približuje Milan Bez Mapy.

“MateBook 14 ma ako pracovný nástroj naozaj prekvapil. Vďaka grafickej karte AMD RADEON a výkonným procesorom zvládne aj náročnejšie úlohy a hry. Navyše, na jedno nabitie vydrží celý deň. Myslím si, že keby som sa mal teraz vrátiť do školských lavíc a vyberal notebook, je to voľba číslo jeden,” nechal sa počuť známy travelbloger.

Produkty Huawei teraz výhodnejšie

Nový MateBook 14 je v predaji exkluzívne u operátora Telekom za zvýhodnené ceny k vybraným tarifom. Huawei si však pripravil špeciálnu akciu Späť do školy, v rámci ktorej je v predaji množstvo ďalších produktov so zľavou. Viac o ponuke nájdete tu.

V zľave sú napríklad slúchadlá FreeBuds 4i, smart hodinky série Watch 3 a Watch GT 2 Pro, ale aj študentské smartfóny za skvelú cenu či notebook MateBook D 15. Ponuka platí do 30. septembra alebo do vypredania zásob.

 

Ako dopadlo učenie sa nových vecí v podaní Attilu a Milana? Dozviete sa vo videu.