Netradičné spojenia sa stávajú tradíciou

18.05.2018 14:22

Ak ste milovníkom ázijských jedál a zlatistého moku, tak v pivárni a reštaurácii Bokovka ste na správnom mieste. Za svetovými trendmi už nemusíte cestovať stovky kilometrov.  Od 18. do 27. mája si môžete vychutnať vskutku netradičné kulinárske hody plné FANTÁZIE.

Máj bude v Bokovke nielen voňať ale hlavne chutiť Áziou. Chýbať nebudú najobľúbenejšie špeciality z Thajska, Indie, či Vietnamu, a to všetko osviežené dúškom piva. V Benčík Culinary group sa totiž noviniek a netradičních spojení neboja.

Hoci by sa na prvý pohľad zdalo že ázijské streetfoodove jedlo a pivo k sebe nepatria, opak je pravdou. Vo svete je práve ich spojenie veľmi v kurze“, hovorí majiteľ Pavol Benčík. Za skúsenosťami preto aj s kolegami neváhal vycestovať a učiť sa od tých najlepších priamo v Londýne. „Sledujeme trendy a teší nás prinášať zákazníkom neustále niečo nové. Ázijské jedlá sa u Slovákov tešia stále veľkej obľube a my sme radi, že práve počas nasledujúcich dní im prinesieme výber tých najlepších špecialít východnej kuchyne,“ dodáva na záver Pavol Benčík.

 

V rámci FANTÁZIA festu si môžete pochutiť na:   

BAO BUNS

Vynikajúce domáce parené Bao "knedličky" plnené jemným 24 hodín pečeným bravčovým bôčikom s uhorkou, čili a mrkvou.

 

 

 

BUTTER CHICKEN

Táto indická špecialita vyniká v porovnaní s inými, veľmi ostrými jedlami, svojou jemnou pikantnou chuťou. Znamenité maslové kura s mletými kešu orechmi, štipkou garam masala, krémovou omáčkou a basmati ryžou.

 

 

AROMATIC PHO S KREVETAMI

Vietnamská polievka Pho sa pripravuje buď z kuracieho mäsa, hovädzieho mäsa alebo darov mora. Vychutnajte si svoj obľúbený vývar s extra dávkou chutných kreviet.

 

 

 

CRISPY CHICKEN BURGER

Vyskúšajte úplne novú chuť burgra s mäsom z 24 hodín marinovaného kuracieho stehna vypraženého v chrumkavom cestíčku. Podávame s nezameniteľnou sriracha omáčkou, ktorá je najobľúbenejším prvkom vietnamskej a thajskej kuchyne v domácej makovej žemli so šalátom z bielej reďkovky.

 

MANGO STICKY RICE

Tento tradičný dezert juhovýchodnej Ázie pohladí vaše chuťové poháriky. Pozostáva z krémovej jazmínovej ryže s kokosovým mliekom a lahodným čerstvým mangom.