Muškát Ottonel oceňujú aj v USA. V čom je výnimočný?

21.05.2017 10:35

Vynikať medzi bielymi vínami pri silnej domácej i svetovej konkurencii je čoraz náročnejšie. Laickí nadšenci, ale i profesionálni degustátori hľadajú výnimočnú chuť, prenikavú vôňu, no predovšetkým autenticitu. Tá je ukrytá v každej fľaši polosladkého vína Chateau Pezinok Muškát Ottonel, ktorého odroda je špecifická veľmi vyzretým hroznom z Malokarpatskej vinohradníckej oblasti.

Muškát Ottonel je naším čoraz vzácnejším bielym vínom s pevným zastúpením na trhu a dlhoročnou tradíciou. Vyznačuje sa sýtožltou farbou, jemne korenistou vôňou a príjemnou chuťou žltého melónu. U Slovákov sa traduje zvyk podávať ho k bielemu mäsu či paštétam z hydiny.

Výnimočnú odrodu prvýkrát vypestoval zo semena francúzsky záhradkár Robert Moreau a do konca 19. storočia prenikla aj do ďalších európskych štátov. Do listiny odrôd bola zapísaná v roku 1952 odkedy si zachováva jedinečnú chuť a senzorické vlastnosti. Kvality Muškátu Ottonel však nerezonujú iba na starom kontinente – pozornosť získava aj za „veľkou mlákou“. Dôkazom sú dve bronzové medaile zo súťaží v New Yorku, kde odborná porota posudzovala stovky ďalších vín z rôznych krajín sveta.

 

Úspechy vína Chateau Pezinok Muškát Ottonel ročník 2015 v prvom kvartáli 2017:

Súťaž

medaila

Finger Lakes

bronzová

Great American international wine competition

bronzová

Biel Vinalia

strieborná

Výstava vín v Šenkviciach

bronzová

Vínne trhy Pezinok

bronzová

Linčanský džbánek Zelenec

bronzová

Vienale Topoľčianky

šampión

Milovníci korenistých polosladkých vín si môžu Muškát Ottonel kedykoľvek vychutnať aj z pohodlia domova. Dostupný je prostredníctvom online objednávok cez e-shop na adrese www.hubertonline.sk. Viac informácií o víne nájdete na www.vitis.sk/sk/prod/75/muskat-ottonel/.