Módna kolekcia na tému elektriny

26.09.2016 18:12
Módne návrhárky Felder Felder odhaľujú karbónové šaty. Oslavujú nimi 10-ročné jubileum. Módna kolekcia na tému elektriny je druhou spoluprácou medzi Felder Felder a BMW ako vedúcou spoločnosťou v automobilovom priemysle pre zodpovedný prístup k životnému prostrediu.
 
Nemecké dvojičky Daniela a Annette Felderové, tvoriace pod pseudonymom Felder Felder, oslavujú 10-ročné jubileum trvalo udržateľnými látkami a materiálmi. Vrcholom novej kolekcie sú „karbónové šaty“, inšpirované štýlom BMW i, z uhlíkových vláki en z programu elektrických automobilov BMW.


 
Práve uhlíkové vlákna tvoria 97 percent materiálu použitého na prepracované kovovošedé šaty, ktorých výroba zabrala viac než 100 hodín. Unikátna textúra dodáva tomuto materiálu veľmi futuristický vzh ľad. Navyše je tento odvážny materiál ľahší, trvanlivejší a na dotyk príjemnejší než iné súčasné materiály. Tieto vlastnosti spoločne s originálnym strihom vytvorili zo šiat hlavnú hviezdu kolekcie.
 
Ekologický materiál, ktorý sa v módnom priemysle doteraz príliš nepoužíval, vznikol na rovnakom mieste, kde BMW vyrába uhlíkové tkaniny pre svoje priekopnícke elektrické a plug-in hybridné vozidlá.
 
Daniela a Annette Felderové komentujú svoje šaty: „Uhlíkové vlákna sú fantastické a iné ako všetky ostatné materiály, ktoré sme kedy používali – sme vďačné za to, že sme sa s nimi mohli pracovať ako prvé. Tkané vlákna nám dali viac voľnosti a umožnili nám búrať hranice pri navrhovaní skutočne udržateľnej módy. Majú skvelú štruktúru a karbónový vzhľad. Tešíme sa, že budeme môcť svoju kolekciu ukázať čo najväčšiemu množstvu ľudí.“
 
Široká nová kolekcia sa v duchu značky opiera o štýl rock and rollu, ktorý dopĺňajú elektrické motívy a novo pojaté prvky z celej uplynulej dekády. Daniela a Annette Felderové svoju výnimočnú kolekciu predstavili na exkluzívnej VIP večeri v Londýne v piatok 16. septembra.
 
Značka Felder Felder spolupracuje s priekopníkom na poli elektromobility – BMW i – už druhý rok. Cieľom tejto spolupráce je vznik udržateľných a ekologických kolekcií.

 

Fotogaléria: Módna kolekcia na tému elektriny

Záznamy: 1 - 4 zo 8
1 | 2 >>