Ležiak za studena chmelený opäť otvára kráľovskú pivnú sezónu

09.02.2019 15:15

Kráľovský pivovar Krušovice aj tento rok otvára sezónu jedinečným pivným špeciálom pripraveným technológiou studeného chmelenia, ktorú začal využívať ako vôbec prvý pivovar v priemyselnej, veľkoobjemovej výrobe v Čechách a na Slovensku. Pivo charakteristické výraznejšou chmeľovou vôňou, príjemnou a vyváženou chuťou je dostupné od polovice februára vo vybraných prevádzkach na celom Slovensku, a to v limitovanej edícii do vypredania zásob.

Špeciál Ležiak za studená chmelený prináša výnimočnú chuť a rovnako vyniká svojou vôňou. Tajomstvo jeho originálnosti sa ukrýva v studenom chmelení. Tento proces dokáže z chmeľu získať unikátnu kombináciu chutí a vytvoriť tak pivo s jedinečným charakterom. Navyše, v spojení s jedným z najlepších chmeľov vôbec, s typicky českým Žateckým poloraným červeňákom, vzniká skutočná kráľovská delikatesa. Konzumenti tak nájdu v každom dúšku bohatú a výraznú chuť chmeľu, ktorý patrí k tým najlepším na svete.

„Tešíme sa, že sa krušovický špeciál Za studena chmelený zaradil medzi inovatívne pivné špeciály, ktoré si každoročne vychutnávajú aj slovenskí pivní nadšenci. Našim cieľom je obohatiť chuťové zážitky konzumentov a priniesť im do stálej ponuky kráľovských pív varietu,“ uviedla Naďa Kasalová, brand manažérka značky Krušovice.

 

Krušovice ako vôbec prvý pivovar v Českej a Slovenskej republike začal využívať technológiu studeného chmelenia v priemyselnej, veľkoobjemovej výrobe. Tento proces nastáva, až keď je pivo uvarené a schladené. Žatecký poloraný červeňák obohatí pivo počas jeho zrenia o charakteristickú chmeľovú vôňu a výrazný chmeľový dozvuk. Za studena chmelený, spodne kvasený svetlý krušovický ležiak s obsahom alkoholu 4,8 % sa tak v segmente českých a slovenských ležiakov radí medzi tie najprémiovejšie.

 

Krušovice Ležiak za studena chmelený - je dostupný od polovice februára vo vybraných prevádzkach na celom Slovensku v limitovanej edícii do vypredania zásob. Zoznam všetkých prevádzok, kde si môžete vychutnať tento jedinečný špeciál nájdete na www.krusovice.sk.