Generálne jarné upratovanie do 30 minút

16.02.2018 11:22

Generálne jarné upratovanie do 30 minút

Veľké jarné upratovanie vás nemusí obrať o polovicu víkendu, ktorý by ste určite vedeli zužitkovať príjemnejšie. Stačí si ho efektívne minútu za minútou naplánovať a nechať sa presvedčiť, že vaše hniezdočko zvládnete dať „do pucu“ za pol hodiny. A tak vám okrem pocitu spokojnosti ostane kopa voľného času pre vašu rodinu.

 

 

Naspäť na miesto = 5 minút

Ako prvé sa poriadne po svojom kráľovstve rozhliadnite a zaostrite na veci, ktoré nie sú na svojom mieste. Pozbierajte časopisy a noviny, uložte na jedno miesto pohodené účtenky, oblečenie poskladajte späť do skrine, zbavte sa zbytočných škatúľ z nových topánok a nenechajte tašky z nákupov len tak pohodené po byte. No a nezabudnite do expres upratovania zapojiť aj svoje deti. Postačí, ak všetkým svojím hračkám nájdu svoj domček.

Bleskové stieranie = 7 minút

Dúfajúc, že nebudete mať puntičkársku návštevu, ktorá vám bude prechádzať prstom po každej poličke, sa zamerajte na tie najviditeľnejšie miesta. Pomocou handričky Actifibre sa zbavte fľakov od vody na umývadle a vani v kúpeľni, odtlačkov prstov na stolíkoch a sklenených plochách a viditeľných škvŕn na najfrekventovanejších plochách. A nezabudnite ani na kuchynskú linku, ktorú používate dennodenne. Jednoducho, nezanechajte po šmuhách a škvrnách ani stopu!

Preč s prachom = 5 minút


Či chcete alebo nie, prachu sa nevyhnete, pretože sa usadzuje v domácnosti neustále. So šikovnou prachovkou ho však zotriete pár ťahmi. Nezabudnite, že treba začínať odvrchu, lebo prach padá vždy zo zhora nadol. Takže najprv lampy, potom vrchy skríň, poličky a nakoniec elektrické spotrebiče, ako je napr. DVD prehrávač či synova Playstation.

Druhý dych kuchyni = 6 minút

V rýchlosti a bez veľkého zdržovania umyte špinavý riad alebo ho uložte do umývačky riadu, utrite stôl na jedenie, raz do týždňa vymeňte špongiu na čistenie riadu, pričom Inox od Viledy vám vydrží oveľa dlhšie, a utierku na jeho utieranie. Odstráňte mastnotu a viditeľnú špinu zo sporáka a digestora a nezabudnite ani na vynesenie koša.

Podlahy ako zrkadlo = 7 minút

Nakoniec, keď už máte všetko v stave, že by ste sa nehanbili zavolať na návštevu tolerantnejšiu svokru, sa môžete vrhnúť na podlahy. S mopom Ultramax od Viledy nemusíte strácať čas ručným žmýkaním, a tak zvládnete podlahy v domácnosti umyť v priebehu pár minút. Ak ste boli rýchlejšia ako náš tutoriál, stíhate si v priebehu schnutia podláh vyložiť nohy a v pokoji vypiť šálku kávy. A jar môže začať!