Dnes má káva svoj deň - oslávte ho v McCafé

01.10.2020 11:26

Dnes patrí deň káve. Prvý október sa totiž stal v roku 2014 Medzinárodným dňom kávy. Podľa rôznych slovenských prieskumov si až viac ako 3/4 Slovákov dopraje kávu každý deň. Mnohí z nás si bez nej dokonca nevedia predstaviť svoje ráno. Všetci priaznivci kávovej kultúry by to preto mali tento deň príznačne osláviť, a to lahodnými dúškami najkvalitnejšej kávy v najobľúbenejšej kaviarni Slovákov, McCafé.

Slováci v minulom roku určili, že kaviarenské časti McCafé v reštauráciách McDonald’s sú skutočne najobľúbenejšie v chuti zákazníkov. Dôkazom je ocenenie Najdôveryhodnejšia značka medzi kaviarňami, ktorú značka McCafé získala.O obľúbenosti svedčí aj fakt, že od roku 20 laktózovou intoleranciou či dávajú prednosť vegánskemu spôsobu stravovania,“ hovorí Martin Gago, McCafé koordinátor pre SR.

Káva podávaná v McCafé je 100-percentná Arabika. Do kaviarní, ktoré sú súčasťou väčšiny reštaurácií pod zlatými oblúkmi McDonald’s, je dodávaná pod značkou Segafredo. Zrná tejto kávy sú pražené na vyššom stupni. Ide o takzvaný taliansky spôsob praženia, vďaka ktorému sa zvýrazní chuť a aróma kávy. Práve táto káva, ktorá je z jedného druhu zrna, je už zákazníkom od leta dostupná v rámci celej reštauračnej časti McDonald´s vrátane McDrive ponuky. 

McDonald’s kladie pri káve dôraz aj na ekológiu. Na celý proces pestovania, zberu a spracovania kávy dohliada „zelená žaba“, ktorá je symbolom v piktograme nezávislej organizácie Rainforest Alliance. Jej úlohou je dohliadať a garantovať, že káva pochádza z plantáží, ktoré rešpektujú zásady ochrany životného prostredia, kvalitu produktov a udržateľného poľnohospodárstva, ktoré zaručujú dobré podmienky pre pracovníkov na plantážach i pre členov ich rodín.

Kaviarne McCafé ponúkajú viac ako desať kávových nápojov od espressa až po špecialitu, akou je Flat white. Mliečne nápoje je možné pripraviť aj z mlieka bez laktózy či po novom z rastlinného sójového mlieka. Špeciálnu, ale i celú ponuku z McCafé nájdete vždy na stránke McDonald's.