Dettol sa znova spojil s Nadáciou Kvapka nádeje.

10.08.2023 23:54

V boji pomáha napríklad štrnásťročnému Marekovi

Štrnásťročný Marek bol jedným z pacientov Fakultnej nemocnice v Motole, kde pôsobí a pomáha Nadácia Kvapka nádeje. Počas jeho liečby sa niekoľkokrát stretli, a tak sa ich životné cesty spojili. Aj obyčajné prechladnutie pre neho bolo veľkým rizikom. Marek svoj boj s leukémiou vyhral nielen vďaka lekárom, ale aj čistému domovu bez nebezpečných mikróbov. Hygienu mu pomáhajú udržovať dezinfekční prostriedky, ako má napríklad značka Dettol, ktorá zabezpečuje zdravie rodín viac než 80 rokov a je tak neodmysliteľne spätá s víziou čistého a bezpečného domova. Aj na príbehu Mareka je vidno, že Kvapku nádeje môže potrebovať niekedy každý, preto sa s nadačným fondom Dettol spojil znovu. Počas celého mesiaca september zákazníci kúpou akéhokoľvek produktu Dettol* prispejú 10 centov Nadácii Kvapka Nádeje.

Máme radosť, že sa môžeme znovu spojiť s Nadačným fondom Kvapka nádeje. Spoločne tak môžeme chrániť deti aj dospelých, pomáhať im dodržovať správne hygienické návyky a zároveň týmto spôsobom podporiť dobrú vec, čo je pre nás to najmenšie,“ vraví Marie Zmrhalová marketingová manažérka značky Dettol.

Kvapka Nádeje pomáha nielen v nemocniciach po celom Slovensku, ale podporuje aj vedecké výskumy v odbore hematológie a onkológie. „Aj keby naša činnosť pomohla zachrániť len jediný život, tak to stojí za to. Veľmi nás preto teší podpora značky Dettol a sme vďační za to, že vo firemnom sektore máme silných partnerov, ktorým leží na srdci pomoc tým najzraniteľnejším,“ dopĺňa zakladateľka Nadačného fondu Kvapka nádeje Vendula Pizingerová.

*Nevzťahuje sa na voľne predajný liek Dettol 2 mg/ml kožný sprej, roztok.

Používajte biocídy bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte označenie a informácie o prípravku.