Dettol chráni to, čo miluje!

29.09.2022 16:59

Spojenie s Kvapkou nádeje, na pomoc chorým deťom

Značka Dettol pomáha chrániť zdravie rodín už viac ako 80 rokov, vďaka čomu je neodmysliteľne spätá s víziou čistého a bezpečného domova. Poslanie Dettolu nie je len brániť šíreniu nebezpečných mikróbov, ale aj úsilie  o udržateľnosť, vzdelávanie mamičiek po celom svete v oblasti hygieny a trvalý záujem o ochranu detí.

Tento rok Dettol, v spolupráci s Nadáciou Kvapka nádeje, organizuje projekt s názvom „O kvapku lepší Dettol,“ do ktorého sa môžu zapojiť aj zákazníci. Dôvod, prečo sa Dettol rozhodol pre Kvapku nádeje, je jednoduchý: „Osud chorých detí nám nie je ľahostajný. Máme radosť, že sa môžeme spojiť práve s Nadáciou Kvapka nádeje. Spoločne tak môžeme chrániť deti aj dospelých pred nečistotami, pomáhať im dodržiavať správne hygienické návyky a zároveň týmto spôsobom podporiť aj dobrú vec, čo je to najmenej, čo môžeme urobiť,“ hovorí za značku Dettol marketingová manažérka, Marie Zmrhalová.  

Do projektu sa mohol a môže zapojiť každý: Finančne podporiť Nadáciu môžu aj naši zákazníci, a to kúpou akéhokoľvek produktu Dettol* počas celého mesiaca september, čím prispejú sumou 10 centov z každého produktu.“ Peňažná pomoc však nie je jedinou formou, ktorou značka dokáže podať pomocnú ruku: „V rámci našej spolupráce prebehne aj odovzdávanie produktov, ktoré deťom pomôžu k čistejšiemu a bezpečnejšiemu životu,“ dodáva Zmrhalová.

Kvapka nádeje a jej pôsobenie na Slovensku

Nadáciu Kvapka nádeje na Slovensku založila pani Vendula Pizingerová v júli 2010. Jej cieľom je trvalo a kontinuálne podporovať liečebné, kultúrne a sociálne potreby chorých detí, predovšetkým detí postihnutých nádorovým ochorením na Slovensku. V rámci svojho prvého projektu sa podieľala na rekonštrukcii a dostavbe transplantačnej jednotky kostnej drene na Hematologickom a onkologickom oddelení II. detskej kliniky Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave.

Na novú transplantačnú jednotku kostnej drene sa verejnou zbierkou podarilo vyzbierať 225 000 eur. Zároveň vyvrcholila galavečerom Noc Nádejí 2010. Nadácia Kvapka nádeje sa ďalej podieľala aj na rekonštrukcii Transplantačnej jednotky kostnej drene II. detskej kliniky Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave, a to formou organizácie verejnej zbierky a benefičného podujatia Deň nádejí 2011. S významným príspevkom Ministerstva zdravotníctva sa na tento účel podarilo vyzbierať viac ako 2,3 milióna eur.

Nadácia Kvapka nádeje pomáha aj naďalej. Len v rokoch 2010 - 2021 zrealizovala úspešné verejné zbierky, ktoré umožnili realizáciu verejnoprospešných projektov celospoločenského významu v hodnote takmer 2 500 000 eur. „Aj keby naša činnosť pomohla zachrániť len jediný život, tak to stojí za to.  Preto nás veľmi teší podpora značky Dettol a sme vďační, že vo firemnom sektore máme silných partnerov, ktorým záleží na pomoci tým najzraniteľnejším,“ doplňuje zakladateľka Nadácie Kvapka nádeje Vendula Pizingerová.

*Nevzťahuje sa na voľnopredajný liek DETTOL 0,2 % Antiseptický sprej.