Čo ochráni domov pred hmyzom aj peľom?

27.06.2018 21:17

Moderné siete v oknách

Teplé letné počasie samo nabáda k častému vetraniu v našich domovoch. S osviežujúcim prúdom vzduchu k nám však oknami prilieta aj otravný hmyz a nežiadúci peľ. Pred všetkými nepozvanými hosťami nás spoľahlivo ochránia siete proti hmyzu. Sú estetické, praktické a jednoducho sa inštalujú na akýkoľvek typ okien či dverí.

 

Každý lezúci a lietajúci hmyz aj drobný peľ nás nielen obťažuje, ale pre mnohých predstavuje tiež závažné zdravotné riziko. Dvojnásobne to platí u detí a alergikov. Ako teda vetrať podľa potreby a zároveň nemať v miestnosti žiadneho komára či muchu? Spoľahlivým a pritom jednoduchým riešením je zabezpečiť si praktické siete proti hmyzu.

Výrobca Climax ponúka hneď niekoľko modelov sietí proti hmyzu. Všetky sa jednoducho montujú a nebránia vetraniu ani výhľadu. Prekážkou nie je ani zladenie farby rámu siete a okenných či dverových rámov. „Ako výplň používame kvalitnú sieťovinu z poplastovaného sklolaminátového vlákna, ktoré nepodlieha korózii a veľmi dobre znáša teplotné rozdiely. Alebo zosilnenú či protipeľovú sieťovinu - tú ocenia predovšetkým ľudia s alergiou na pele,“ vysvetľuje hlavný rozdiel v type výplní David Žabčík, obchodný riaditeľ spoločnosti Climax. 

Na veľké plochy

Na veľkoformátové okná alebo dvere je vhodná posuvná sieť Climax, ktorú možno inštalovať do šírky až 3,4 m. Krídlo so sieťou môže byť ukotvené buď v lištách (horná a spodná), kedy integrované kolieska zaisťujú tichý a hladký chod, alebo je krídlo inštalované do uzatvoreného rámu. V prípade dvojkrídlového variantu rámu sa obe krídla ovládajú nezávisle na sebe.

Zadané pre okná

V oknách môžu byť využité pevné alebo rolovacie siete Climax v rôznych farebných variantoch. Pevná sieť sa inštaluje priamo na rám okna a pri použití kotvenia pomocou otočných háčikov alebo tzv. Z-háčika nie je ani nutné do rámu okna zasahovať. V prípade potreby je možné ich na zimu z okien vybrať a uskladniť.

„Väčšiu slobodu použitia dáva rolovacia sieť. Tá je uložená v hornom boxe a je možné ju kedykoľvek stiahnuť alebo vytiahnuť. Ovládací mechanizmus tvorí buď pojazdový profil alebo rukoväť, respektíve povrázok,“ dodáva David Žabčík. Sieťovina je vyrobená z poplastovaného sklolaminátového vlákna, ktoré zaručuje dlhú životnosť, a sivá farba nijako nebráni vo výhľade von.

Dverové siete aj s priechodom pre štvornohých kamarátov

Ochranné siete do akéhokoľvek typu dverí môžu byť klasické, rolovacie alebo plisé. Pri rolovacích sieťach je sieťovina uložená v boxe, v prípade plisé sa skladá na stranu a umožňuje pohodlný priechod dverami. Pánty pri dverovej sieti sú do rámu uchytené šraubami a v ponuke sú aj pánty samozatváracie.

CLIMAX tip: Pokiaľ vám robia radosť štvornohí spoločníci, iste oceníte dverovú sieť Climax  s prielezom pre psa či mačku. Praktický prielez má štyri varianty otvárania dvierok: otvorené von, otvorené dovnútra, otvorené oboma smermi a zatvorené. Dvierka doprajú vašim maznáčikom slobodu pohybu a vy si užijete domácnosť bez nepríjemného hmyzu.  

 

 

Viac informácií a inšpirácie nájdete na www.servisclimax.sk