Chateau Pezinok predstavuje novú kolekciu tichých vín

19.10.2018 22:11

Obľúbená kolekcia Chateau Pezinok sa rozrástla o osem noviniek. Úspešne tak nadväzuje na koncept poslednej adjustáže, a to nielen vizuálne, ale najmä kvalitatívne.

Ikonická šnúrka okolo hrdla fľaše a pečať, aj keď v pozmenenej podobe, sa preniesli aj do najnovšieho dizajnu vín Chateau Pezinok. Rozdiel však nastal v tom, že pod touto značkou sa odteraz nachádzajú hneď dve línie tichých vín. Líniu prívlastkových vín dopĺňa nová kolekcia akostných odrodových vín. Všetky pochádzajú výlučne z Malokarpatskej vinohradníckej oblasti.

Prívlastková línia reprezentuje absolútnu kvalitatívnu špičku a osloví najmä náročnejšieho spotrebiteľa v gastro oblasti. V jej ponuke aktuálne nechýbajú vína s prívlastkom neskorý zber až po bobuľový Rizling rýnsky či slamovú Feteascu regalu.  

K tejto línii pribudla nová kolekcia akostných odrodových vín, určená pre širšie vinárske publikum. Dostupná je v maloobchodných sieťach a zákazníci ju rozpoznajú najmä podľa elegantnej champagne etikety a výraznej červenej počate.

Rizling rýnsky 2017 výber z hrozna – charakterizuje ho jemná žltá farba, ľahká vôňa plná marhúľ a decentný jablkový nádych. Výborne sa snúbi s ťažšími jedlami, ako je pečená kačka, hus, lokše, alebo zrejúce syry.

Sauvignon blanc 2017 neskorý zber – víno s ľahkou korenistou vôňou, s nádychom žihľavy a jemným citrusovým podtónom. Vhodne dopĺňa ľahší typ jedla, napríklad cestovinový šalát s jemne grilovaným kuracím mäsom či krémovú špenátovú polievku.

Alibernet 2017 neskorý zber – je spojením rôznorodých vôní černíc, sladkého drievka a kávy. V chuti možno cítiť jemné klinčekové odtiene. Ideálnu kombináciu vytvorí s jedlami z diviny.

Muškát Ottonel 2017 akostné – vyznačuje sa zlatožltou farbou a ľahkou sviežou chuťou s jemným citrusovým záverom. Najlepšie chutí dobre vychladené, v kombinácii s ovocnými šalátmi či ľahkými cestovinami.

 

Veltlínske zelené 2017 akostné – to je vôňa ľahkého lipového kvetu, nádych medu a jemnej vanilky, ale aj plná harmonická chuť podčiarknutá mandľovými tónmi. Snúbi sa s bravčovou panenkou, hráškovo-zemiakovým pyré či tekvicovou polievkou hokkaido.   

Rizling vlašský 2017 akostné – je najpredávanejšou bielou odrodou na Slovensku. Zaujme žlto-zelenkavou, veľmi jasnou farbou a plnou, šťavnatou chuťou. V kombinácii s ľahkým zeleninovým šalátom, pečeným prasiatkom, aj s chutným pečeným bôčikom, vyčarí toto víno dokonalú chuťovú harmóniu.

Sauvignon 2017 akostné – pre toto víno je charakteristická ľahká korenistá vôňa s nádychom žihľavy a jemných citrusových tónov, v chutí príjemne prekvapí exotický ananás. Dokonale sa snúbi s cestovinami, špargľou s grilovanou panenkou či gorgonzolou.  

Frankovka modrá 2017 akostné – charakterizuje ju vôňa bobuľového ovocia a chuť čokolády, škorice a vyzretých sliviek. V gastronómii je skvelým spoločníkom k pokrmom z tmavého mäsa, ale aj k vyzretým syrom či čokoláde. 

Novinky z kolekcie Chateau Pezinok sú od septembra dostupné v e-shope na www.hubertonline.sk a vo vybraných obchodných reťazcoch. Viac informácií na www.vitis.sk