AVON podporuje ženy v boji za zdravé prsia a pozýva už na 11. ročník AVON Pochodu

13.05.2019 19:18

Šíriť osvetu v oblasti problematiky rakoviny prsníka, podporovať ženy a pomáhať im v boji s touto chorobou je dlhodobým kľúčovým poslaním projektu AVON za zdravé prsia. V rámci neho sa každoročne koná charitatívne podujatie známe ako AVON Pochod, ktoré so sebou opätovne prináša množstvo noviniek.

V dôsledku ochorenia rakoviny prsníka, prichádzajú mnohé ženy o korunu ich krásy. Nezmení sa len ich doterajší vonkajší vzhľad, ale ako mnohé udávajú, aj ich vnútorné vnímanie a pohlaď na svet. Viaceré z nich sa s fyzickými zmenami vyrovnávajú ťažšie, no veľmi rýchlo pochopia, že najdôležitejšie je ich vnútorné nastavenie. Nielen toto reflektuje slogan tohtoročnej kampane „Nezáleží na tom, čo máš na hlave, ale čo nosíš v srdci“.  Stotožňujú sa s ním aj nové tváre kampane, ktoré sa rozhodli zapojiť do boja za zdravé prsia.

„Samozrejme, že aj keď vo výsledku ide o vtipný, odľahčený vizuál tohtoročnej kampane, podstata myšlienky je každému bystrejšiemu človeku zrejmá, nemám potrebu ju ďalej rozvíjať. V  živote sme všetci  veľakrát počuli o tom, že duša človeka sídli "v hrudi" a podstatná nie je vizáž človeka, ale charakter. To platí a bude platiť,“ vyjadril svoj postoj ku kampani Dano Heriban.

„Tí čo stoja nohami pevne na zemi, poznajú správne hodnoty života a vedia, že naozaj je dôležité to ako konáš a čo nosíš v srdci. Veľkosť národa civilizovanej spoločnosti je najmä  v solidárnosti k trpiacim a slabším. Je správne im preukázať, že nie sú v tom sami a že nám nie sú ľahostajní,“ dodáva Karin Haydu.  

Okrem známych osobností sa tvárami kampane stali aj dve inšpiratívne ženy, ktoré prekonali rakovinou prsníka. Sú to neobyčajné ženy, a to najmä vďaka ich silným príbehom, ktoré majú povzbudiť aj ďalšie ženy. Jedna z nich, Erika Mokrý, prináša pohľad na rakovinu, jej liečbu a aj na ochorenie samotné Tak trocha inak. Ide zároveň o rovnomenný názov jej knižnej prvotiny, ktorú uvítala do života spolu s ambasádormi - Hankou Rapantovou, Soňou Skoncovou, Zlaticou Puškárovou, Henrietou Mičkovicovou, Alenou Heribanovou, Karin Habšudovou, Beátou Dubasovou, Adou Strakovou, Norou Beňačkovou, Romanom Juraškom, Brunom Ciberejom a novými tvárami kampane Karin Haydu a Renátou Šipulovou. Krstnou mamou knihy sa stala obľúbená televízna moderátorka Kvetka Horváthová.   

„Vybrala som si… mala som možnosť vybrať si a mám ju stále. Vždy a vo všetkom. Tak ako aj vy, tu a teraz. Pretože tak ako vždy... je jedno, čo prežívame, na čo sa pozeráme. Dôležitý je vždy uhol nášho pohľadu“, uviedla autorka knihy a tohtoročná tvár kampane AVON Pochodu, Erika Mokrý.

Kniha je v predaji v sieti kníhkupectiev Panta Rhei, pričom kompletný zisk z predaja knihy bude venovaný na pomoc onkologickým pacientom. Poputuje na konto občianskeho združenia Tak trocha inak, ktoré založila Erika Mokrý.

Cieľom každého ročníka charitatívneho podujatia je vyzbierať finančný výťažok, ktorý slúži na aktivity spojené s bojom za zdravé prsia. Minulý rok sa podarilo odovzdať občianskemu združeniu Zdravá žena vyše 24 000 €. Pod vedením odborného garanta projektu AVON za zdravé prsia a predsedu spomínaného OZ bola suma použitá na realizáciu vzdelávacích workshopov a seminárov zameraných na zvýšenie povedomia o rakovine prsníka a dôležitosti prevencie.

 

11. ročník AVON Pochodu

Bohatý celodenný program, množstvo sprievodných aktivít a atrakcií, skvelá hudba v podaní známych slovenských interpretov a skupín, nezabudnuteľná atmosféra či chutné jedlo a nádherné oddychové miesto. Presne tým je charakteristický AVON Pochod za zdravé prsia, ktorý sa uskutoční v sobotu 8. júna v areáli Východnej terasy Bratislavského hradu.

Rodiny s deťmi, mladšie aj staršie vekové kategórie si prídu na svoje. Program štartuje už o 10:00 hod. a v rámci neho sa postupne predstavia so svojimi hudobnými vystúpeniami Dano Heriban, S Hudbou Vesmírnou, Desmod, Campana Batucada so svojou bubnovou šou, Sima Martausová, ktorej pieseň „Nenahraditeľná“ v špeciálnom prevedení bude súčasťou aktu spolupatričnosti, Otto Weiter, a ďalší. Počas celého dňa bude návštevníkov programom sprevádzať obľúbený moderátor Matej „Sajfa“ Cifra.

V čase 14:30 sa spoločne vydá ružový dav na tradičnú prechádzku Starým Mestom, ktorá slúži na šírenie ušľachtilej myšlienky boja za zdravé prsia. Trasa povedia historickým mestom a jej dĺžka nepresiahne 3 km. Po absolvovaní si môžu návštevníci dopriať oddych pod korunami stromov, alebo načerpať sily v stánkoch s občerstvením.

Tričko 2019

Vstupenkou a zároveň symbolom boja za zdravé prsia je Tričko 2019*, ktoré je v ponuke v dámskom, pánskom aj detskom prevedení. Dámske ružové tričko má pohodlný strih a je dostupné v dvoch veľkostiach S/M a L/XL. Pánske tričko má veselý pásikový motív, takže sa skvelo kombinuje. Rovnako ako dámske je dostupné v dvoch veľkostiach M/L a XL/XXL. S kúpou dámskeho a pánskeho trička získate štýlový batoh ako darček. Detské tričko je spojením dizajnu dámskeho a pánskeho trička. Pásikavé prevedenie je vhodné tak pre dievčatá ako aj chlapcov, pričom oživením sú detaily v podobe ružového olemovania a praktického veľkého vrecka. Tričko má univerzálnu veľkosť, ktorá je určená deťom od 3 do 12 rokov. Zisk z predaja tričiek poputuje na konto verejnej zbierky AVON Pochod 2019, realizovanej občianskym združením Zdravá žena.

Tričká sa dajú zakúpiť cez e-shop www.zdraveprsia.sk, www.avon.sk alebo u AVON Lady/Gentlemana. Dostupné budú aj priamo na mieste v deň podujatia. Vstup do areálu Bratislavského hradu bude povolený v Tričku 2019, deti do 12 rokov v sprievode dospelej osoby majú vstup zdarma. Aj tento rok bude zvýhodnené cestovanie vlakom vďaka oficiálnemu dopravcovi podujatia - Železničnej spoločnosti Slovensko. Každý účastník AVON Pochodu má nárok na využitie 100% zľavy na cestu späť.

 

Prispieť môžu ľudia tento rok nielen kúpou trička. V období od 13. mája do 8. júna budú v ponuke sietí La Donuteria špeciálne ružové donuty. Z predaja každého jedného kusu poputuje 1 € na boj za zdravé prsia.

 

Viac informácií o AVON Pochode nájdete na webovej stránke www.zdraveprsia.sk a na Facebook-ovom profile Avon proti rakovine prsníka.

 

 

* Tričká sú predávané v mene a na účet o.z. Zdravá žena. Zisk z predaja zakúpených tričiek putuje na konto verejnej zbierky „AVON Pochod 2019“, realizovanej občianskym združením Zdravá žena.

Fotogaléria: AVON podporuje ženy v boji za zdravé prsia a pozýva už na 11. ročník AVON Pochodu

Záznamy: 1 - 4 zo 8
1 | 2 >>