Ako zbaliť dieťa do školy v prírode?

25.05.2019 22:34

Blíži sa koniec školského roka, a s tým aj obdobie škôl v prírode, táborov a výletov. Najvyšší čas popremýšľať, či má vaše dieťa v šatníku všetko, čo bude potrebovať, aby ste potom neboli nútení do „last minute“ nákupov. Viete, čo by mu nemalo chýbať na niekoľkodennom výlete?

Batožina

Nebaľte toho príliš veľa v domnienke, že sa to možno zíde a vyberajte účelne. Veľa vecí rovná sa veľká a ťažká batožina. Myslíte na to, že si ju vaša ratolesť bude musieť odniesť do izby. Ideálne sú kufre či cestovné tašky na kolieskach. Okrem tohto „nákladu“ dajte dieťaťu na cestu už len menší príručný ruksak, ktorý bude využívať na výlety. Ak sa niečo nezmestí do kufra, prehodnoťte systém balenia. Najlepšie je veci  stočiť do roliek. Ušetríte tak miesto a oblečenie nebude pokrčené.

Výbava

Na dno kufra uložte topánky: sandále, pevnú obuv vhodnú do lesa a papuče. Športové tenisky obujte dieťaťu do autobusu a na nepraktické kúsky ako balerínky, šľapky (hrozí úraz), či biele texasky úplne zabudnite. Ak niečo baliť do zásoby, tak je to určite spodná bielizeň a ponožky. Pre prípad núdze určite viac ako jedny na každý deň. S oblečením to nepreháňajte. Pár tričiek s krátkym a dlhým rukávom, pyžamo, plavky, tepláky, šortky, prípadne rifle, jedna mikina, čiapka alebo šiltovka a nepremokavá bunda musia stačiť. Skladba kufra samozrejme záleží aj od miesta pobytu a počasia. Pokiaľ ide trieda do studenej doliny, nebudete baliť plavky, ale radšej mikinu či sveter naviac. Pre každý prípad pribaľte do batoha pršiplášť.


Nákupy

Majte na pamäti, že vaše dieťa ide do prírody a nie na promenádu. Drahé či obľúbené kúsky nechajte doma. Môžu sa zničiť, stratiť alebo ostať zabudnuté v ubytovacích priestoroch. Vyhnete sa tak zbytočnému hnevu a plaču. Pekné, pohodlné a cenovo dostupné kúsky, ktoré si vaše dieťa zamiluje, ponúka aj britská značka F&F. Inšpirovať sa môžete na www.F-F.com.

 

 

 

Fotogaléria: Ako zbaliť dieťa do školy v prírode?

Záznamy: 1 - 4 zo 6
1 | 2 >>