Blíži sa zima... Je čas na Schweppes!

10.11.2017 19:33

Dni sa skracujú a prichádza čas, kedy sa radšej zabalíte do deky a vychutnáte si teplo domova. Zima je tiež obdobím večierkov a rodinných stretnutí. Osviežte si tieto chvíle s nadčasovou legendou Schweppes. Tento nápoj bol prvým z ochutených limonád na svete, čo zaručuje nielen výbornú chuť, ale aj tradičnú a časom overenú kvalitu. Je výbornou súčasťou kokteilov, ale aj samotný priamo z fľaše. Schweppes si môžete vychutnať hneď v niekoľkých príchutiach.

Hrejivý zázvor

Viete si predstaviť lepší spôsob, ako uhasiť smäd počas chladnej zimy? Schweppes Ginger Ale je najlepšou kombináciou hrejivého zázvoru a osviežujúcich bubliniek. Šéfbarman pražského Bugsy’s Baru, Milan Zaleš, odporúča tráviť zimné večery v ruskom štýle a zahrievať sa koktejlom Moscow Mule: „Stačí vám vodka, Schweppes Ginger Ale, citrón a ľad. Pre koho je drink málo pikantný, môže pridať aj čerstvý zázvor. A keď to náhodou preženiete, druhý deň vám pomôže tradičný famózny drink z Anglicka. Pimm´s Cup. V ňom je zázvorová limonáda od Schweppes tiež super.“

Pimm’s Cup  postup:    

Budete potrebovať:

4cl Pimms No.1

šalátová uhorka

citrón,pomaranč, mäta

Schweppes Ginger Ale

Ako na to:

Pohár naplňte ľadom a kúskami uhorky a ovocia. Pridáme likér Pimms No.1 a dolejeme Schweppes Ginger Ale. Dozdobíme lístkom mäty.

 

Citrusové osvieženie

Pomaranč, grapefruit, limetka, mandarinka a ... nekonečné bublinky. Schweppes Citrus Mix má v sebe všetko, čo pre váš večierok potrebujete. „Citrus Mix je prvá Schweppes limonáda, v ktorej môžete nájsť mandarinku. Jej chuť sa fantasticky snúbi s pomarančom a grepfruitom, a tak vytvára kombináciu vychádzajúcu z klasického Bitter Lemon a posúva ho ešte o kus ďalej,“ hovorí Mila Zaleš. Poskytnite vašim hosťom dokonalé osvieženie prostredníctvom sofistikovaného nealkoholického kokteilu Mint Vibe.

Mint Vibe  postup:

Budete potrebovať:

75 ml Schweppes Citrus Mix

75 ml Schweppes Tonic

lístky mäty

Ako na to: V pohári rozdrvíme lístky mäty a  všetky ingrediencie nalejeme na kocky ľadu.

 

Horkosladký kompromis

Chystáte rodinné stretnutie a rozmýšľate aký nápoj ponúknuť? Milujete Tonic, no pre niektorých členov rodiny je až príliš horký? Bitter Lemon je horký ako Tonic a príjemne sladký ako dobre namiešaná citronáda. Vytvára tak dokonalý kompromis, ktorý zabezpečí spokojnosť všetkých hostí. Túto príchuť priniesol Jacob Schweppes už v roku 1954! Bitter Lemon môžete podávať ako chutný nealko nápoj, alebo svieži alkoholický drink. „Doporučujem piť ho čistý, chladený s ľadom, s plátkom citróna alebo namiešať ho s ginom tak ako Tonic. Výborne sa tiež hodí k vodke. Ja mám veľmi rád drink Schweppes Bitter Love, ktorý pripravujeme v rámci Schweppes The Baru,“ doporučuje Milan Zaleš.

Vodka Bitter Lemon

Budete potrebovať:

50 ml vodky

Schweppes Bitter Lemon na doliatie, limetková kôra (na ozdobu)

Ako na to: Nalejte vodku do pohára naplneného kockami ľadu. Dolejte Schweppes Bitter Lemon a dozdobte.

 

Tonicové povzbudenie

Štandardná káva môže byť pre vás už stereotyp a limonády zas nezaručia také povzbudenie, aké potrebujete. Schweppes Coffee & Tonic je veľkým hitom, ktorý vám dodá dostatok energie na úspešné zvládnutie dňa aj na večerné posedenie s priateľmi. Počujete, ako všetka tá energia šumí?

 

Schweppes Tonic & Coffee Break postup:

Budete potrebovať:

1 fľaša Schweppes Tonic

1 šálku espresa

1,5 cl karamelového sirupu

Kockový ľad

Ako na to: Schweppes Tonic nalejte do ¾ pohára, kde už bude pripravený ľad. Dolejte espresom vyšejkovaným spolu s karamelovým sirupom. Ako ozdobu použite kávové zrná. Podávajte so slamkou.

 

Prečo sú Schweppes nápoje tie najlepšie?

Keby sa organizovala súťaž o najlepšie bublinky, Schweppes by bol najväčším favoritom. Na túto disciplínu je totiž expert. Jacob Schweppes v roku 1783 vynašiel spôsob, ako zachytiť bublinky a uzavrieť ich do fľaše tak, aby v nápoji vydržali. Neskôr, v 19. storočí, priniesol na trh prvé ochutené limonády- zázvorovú Ginger Ale a chininový Indian Tonic, ktoré spôsobili doslova revolúciu!

 

 

Fotogaléria: Blíži sa zima... Je čas na Schweppes!